21.gs. sākums

Arī nākošajā desmitgadē VK turpinās ar starptautisku skanējumu, gan saglabājot vecās tradīcijas, gan veidojot jaunas.

2000. gadā VK-27. Open klasē uzvar Lauris Freibergs.

2001. gadā VK-28. Open klasē uzvar Mairis Levans.

2002. gadā VK -29. Open klasē uzvar Leons Kozlovskis.

2003. gadā Vaidavas kausam 30.jubileja. Open klasē uzvar Mārtiņš Aleksandrovičs. Jaunumi trasē - tiek izveidota motociklu mazgātuve un gājējiem ērts tunelis zem trases.

2004.gadā  31."Vaidavas kausā" uzvar Toomas Triisa (EE)

2005.gadā  32."Vaidavas kausā" uzvar Lauris Freibergs.

2006. gadā 33.Vaidavas kausā uzvar Tanel Leok (EE)

2007. gadā 34. Vaidavas kausā uzvar Tanel Leok (EE)

2008. gadā 35. Vaidavas kausā uzvar Tanel Leok (EE)

2009. gadā 36.Vaidavas kausā uzvar Tanel Leok (EE)

2010.gadā 37. Vaidavas kausā uzvar Ivo Šteinbergs.

2011. gads. 14.- 15. maijs "Vaidavas kauss 38."
VK notiek kopā ar Latvijas čempionāta 2.posmu. Uz starta stājas dalībnieku rekordskaits- gandrīz 400, tai skaitā 33 jauniešu  komandas  un 36 - pieaugušo.

Godalgotais trijnieks:
MX1 klase: Augusts Justs,Toms Macuks, Vytautas Bučas (Lietuva).
MX2 klase: Priit Ratsep (Igaunija),Jānis Kārkliņš,Vjacheslav Golovkin (Krievija).
Mini MX klase:Henri Remma (Igaunija), Emīls Karro, Claus Oliver Pajuli (Igaunija).
Kvadri Open: Kārlis Meldrājs, Edgars Meņģelis, Mikus Neško.
"Zelta mopēds" balvas izcīņā piedalījās ap simts lielu un mazu braucēju. Standarta mopēdu klasē uzvarēja Ainārs Karro, Sporta klasē - Dagnis Skurulis, divātrumu (2A) mopēdos - Agris Supe.
Uzvarētāji Senioru  klases vērtējumā - Saulius Stankus (Lietuva), Veterānos-Atis Alžāns, Dāmu klasē - Samanta Josta.
Tālākā lēciena autors Klētskalna tramplīnā - Jānis Kārkliņš (42 m).
Blakusvāģi: Motokluba "Ape"  blakusvāģu ekipāža  Gints Kaktiņš/Gints Harju izcīnīja 7. vietu no 17. ekipāžām.
LAMSF  veiktajā aptaujā  motokross "Vaidavas kauss" atzīts par  2011.gada labākajām Latvijas mēroga motokrosa sacensībām.

2012. gads. 39."Vaidavas kauss" - atkal kopā ar Latvijas čempionāta motokrosā 2. posmu. Kārtējo reizi pārspēts dalībnieku skaita rekords- 430, kas sacentās gandrīz 30 dažādās klasēs. Pārstāvētas  6 valstis: Latvija, Igaunija, Lietuva, Krievija, Somija, Nīderlande. Sacensības bija raksturīgas ar neierasti saspringtām cīņām, kad uzvarētājus noteica  pat sekundes simtdaļas.

Uzvarētāji pa klasēm:
MX1 klase: uzvarēja Augusts Justs (Motosports Racing Team).
MX2 klase: uzvarēja Dāvis Ivanovs (MX Moduls).
Mini MX klase: Raivis Levans  (MK "Ape"), Emīls Karro 4.vietā.
Dāmu klasē uzvarēja Samanta Josta (MK "Ape").
Blakusvāģos veiksmīgākie: Etjēns Baks (Nīderlande)/ Kaspars Stupelis (LV).
Sacensībā par tālāko lēcienu Klētskalna tramplīnā savu pērno rekordu pārspēja Jānis Kārkliņš, aizlidojot 49 metrus!
"Zelta mopēda"  dalībnieki un viņu līdzjutēji atkal pārsteidza ar azartu un atraktivitāti - un interesanti bija visiem!

2013. gads - Apē notika jau 40. "Vaidavas kauss"- APAĻA JUBILEJA!
Startēja visas motociklu klases, jo paralēli notika Latvijas čempionāta 2. posms.
Galveno "Vaidavas kausu" MX1 klasē jau 3. reizi pēc kārtas izcīnīja Augusts Justs.
Rezultātus skatīt mājaslapas sadaļā "Rezultāti!"
Jautrs bija "Zelta mopēda" brauciens. Apē sen neredzēts - Retro moto kross.
Šoreiz  varēja ne vien vērot motosporta cīņas trasē, bet arī atskatīties uz iepriekšējo gadu desmitu moto norisēm. Motokrosa veterāni pulcējās atsevišķā Fanu teltī, kur dalījās atmiņās un rakstīja autogrāfus uz īpašajiem jubilejas plakātiem. Citā teltī bija motokrosam veltīta fotoizstāde (tā pēc tam bija apskatāma Apes tautas namā, Alūksnē, Lejasciemā, Gaujienā). Notika tradicionālā  loterija uz ieejas biļetēm, un divi laimīgie (no Smiltenes un Jaunlaicenes) aizveda mājās vērtīgas balvas.
Sestdien pēkšņais, orkānam līdzīgais negaiss ar lietuvakarpusē  pārpludināja trasi, tādēļ dažus pēdējos braucienus organizatori bija spiesti atcelt.
Vakarā 22.00 Apes tautas namā notika Retro ballīte līdzjutējiem, kuru vadīja DJ UFO un citi motosportiski dīdžeji.

2014. gads, 41. Vaidavas kauss. Sacensības ieiet jau piektajā gadu desmitā.
Trasē dodas 94 motosportisti un vairāk kā 70 mopēdisti. Prestižajā MX1 klasē pārliecinoši uzvar par "igauņu ekspresi" dēvētais Tanel Leok, aiz viņa - Dāvis Līvs un Lauris Freibergs.  "Eks-apenietis" Edgars Rudītis 5. vietā,  alūksnietis Kristers Kovgers - 7.
MX2 klases vērtējumā labākie: Arminas Jasikonis (Lietuva), Kārlis Sabulis un Andre Park (Igaunija).
Blakusvāģu klasē piemās divas vietas aizņem igauņi M.Soon/T.Koiv, K. Varik/E.Koiv, trešie- Modris Štelle/Artūrs Linters. Motokluba "Ape" pārstāvji Gints Kaktiņš/Gints Harju - septītie, bet gaujienieši Jānis un Pēteris Jegorovi - astotie.
Mini MX klasē uzvar Raivis Levans (MK Ape").  Apenietis Guntis Lakstīgala -15.v. Emīls Karro- tikai 17.v., (jo pievīla tehnika).
Senioru klasē nepārspēts paliek Raimonds Baltgalvis, 2. v.- alūksnietis Jurijs Kovgers ("Dako Ziemeļvidzeme"), 3.v Intars Janbergs.
"Zelta mopēds": Sporta klasē pirmajā vietā Ingus Bērziņš, 2 - ātrumu klasē Oļegs Kaseckins. Mopēdu blaksvāģos 1.vieta apeniešem Ralfam Raipalim un Ritvaram Repulim, 3. vieta Artura un Oskara Zaķu ekipāžai no Apes. Standarta klasē uzvarēja "baltās žaketes" īpašnieks Ainārs Karro. Komandu sacensībās veiksmīgākā bija "Pirra Team Ape". Mopēdu sacensībās startēja arī viens no sacensību ilggadīgiem veidotājiem Gundars Levans. Viņam šis "Vaidavas kauss" izrādījās pēdējais, jo jau tajā pašā vasarā pavadījām viņu uz mūžības mototrasēm...
Rezultāti

2015. gada 17. maijs, "Vaidavas kauss" - 42.
Piedalās  sportisti no 5 valstīm- bez Baltijas valstīm vēl arī Krievijas un Baltkrievijas parstāvji.
Biedrības "Motoklubs Ape" un tās vadītāja Maira Levana rīkoto sacensību organizēšanā iesaistījušies vairāk kā 100 dažādas organizācijas un privātpersonas.
Vispirms  ar piemiņas brīdi atceramies  sacensību ilggadīgo rīkotāju un dalībnieku Gundaru Levanu...Tad starts apvienotajam MX1/MX2 braucienam.
Prestižajā MX1 klasē pirmo reizi  Apē uzvar Dāvis Ivanovs.  Aiz viņa: Gert Krestinov (Igaunija), 3. vietā Matīss Karro.
MX2 klase Kārlis Sabulis, Andris Valts, Jan Jakobson (Igaunija). Vairis Aļeksējevs - 4.v.
Klētskalna tramplīnā tālākais lēciens Dāvim Līvam (48 m).
Mini MX : Martin Leppik, Juss Maidla, Targo Tintso (Igaunija). Apenietis Guntis Lakstīgala - 5. v, Emīls Karro ("MK Ape") -13.v.
Blakusvāģi: G.Gordejev/M.Mill, gaujienieši Jānis un Pēteris Jegorovi ("Dako Ziemeļvidzeme") - 4.vietā.
Seniori: Raivo Freibergs, alūksnietis Jurijs Kovgers ("Dako Ziemeļvidzeme"), Jānis Mironovs.
A30+ : Ronalds Baldiņš, Mareks Lavrovs, Aleksandr Sazanavec (Baltkrievija)
"Zelta mopēds".
Standarts - Toms Leitis, Ainārs Karro, Regnārs Gabranovs. Toms Leitis saņēma arī  Gundara Levana piemiņai veltīto ceļojošo kausu.
Sporta klase: Matīss Karro, Dagnis Skuruls, Ingus Bērziņš .
Divātrumu klase: Kristaps Duks, Arvo Matheuss, Oļegs Kaseckins.
Mopēdu blakusvāģi: Ralfs Raipalis/Ritvars Repuls; Arturs un Ozkars Zaķi, Mārtiņš Vītolnieks / Roberts Voropajevs.
Komandu vērtējums: "Motoklubs Ape" (ar 16 dalībniekiem), "Liesma", "Valkas vanagi".
Tradicionālās ieejas biļešu loterijas vērtīģās balvas - zāles pļāvējs un augstspiediena mazgātājs aizceļojauz Alūksnes novada Jaunlaiceni un Liepnu. Jaunajā Fanu teltī ar spēlēm darbojās bērni, gan līdzjutēji iegūt autogrāfus uz VK laureātu plakātiem. Matīss Karro bez tam dalīja autogrāfus uz sava īpašā plakāta. Sportistu ērtībām šogad bija paplašināta motociklu mazgātuve. Arī trasē bija izmaiņas, par ko bija gādājis distances priekšnieks Sandris Janušs.
Rezultāti

2016. gada 22. maijs, "Vaidavas kauss" notika jau 43.reizi pēc kārtas.
Bija gan  tradicionālas motokrosa  vērtības, gan jaunumi!  Motokross Apē vienmēr ir kā sporta svētki, sportistu un līdzjutēju tikšanās, adrenalīns, ātrums, azarts, prieks - un arī neizbēgami vilšanās sūrums, ja kādam nepaveiksies, jo tas ir sports.  Atkal pēc pārtraukuma Apē kopā ar "Vaidavas kausa izcīņu" notika  Latvijas čempionāta posms solo klasēm. Jaunums - ieejas biļetes iegādājas arī sportisti, bet viņiem vairs nav īpaša dalības maksa par startu sacensībās, un arī viņi var piedalīties loterijā.
"Zelta mopēds" pirmo reizi notika LaMSF čempionāts ar vērtējumu sešās klasēs. Arvīda Levana vārdā nosauktajā  Apes mototrasē pulcējās sportisti no piecām valstīm, kā arī skatītāji no daudziem Latvijas novadiem un Igaunijas. Apē šogad  aizsākās Aināra Karro un viņa domubiedru rīkotais čempionāts mopēdu sportā, kas turpināsies vēl 7 posmos. Vairāk kā 50 dalībnieki aizrautīgi cīnījās par vērtējumu sešās klasēs, vienlaikus neaizmirstot arī par interesantu noformējumu.  Pats Ainārs bija nenogurdināms un startēja gan mopēdu, gan Mini MX klasēs, kopā iziedams uz starta sešas reizes!
 “Dienas moments, manuprāt, bija tas, ka Ilgonis Karro – “Vaidavas kausa” uzvarētājs tālajā 1974. gadā, ilggadīgs   mopēdu meistars un braucējs – atkal, pēc 43 gadiem, kāpa uz pjedestāla”, saviļņots saka viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans. “Līdzīgi arī pieredzējušais Vilmārs Zaķis atkārtoti ir starp uzvarētājiem mopēdu klasē. Tur piedalās gan tēvi, gan dēli, turpinot  Apes motosporta tradīcijas ”.
ZM-16 (līdz 16 g.v.) klasē pirmo vietu kopvērtējumā divu braucienu summā  izcīnīja “Motoklubs Ape” sportists Regnārs Gabranovs, otro vietu izcīnīja „Valkas Vanagi” pārstāvis Rojs Gredzens, bet trešajā vietā ierindojās Patrick Poldma no Igaunijas. Arī ZM16+ klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa vietējais sportists  Toms Leitis (“Motoklubs Ape”). Viņš saņēma arī Gundara Levana piemiņai veltīto ceļojošo kausu. Otro vietu posmā izcīnīja Dagnis Skurulis, bet trešo vietu -  Ainārs Karro. ZM 2A klasē pārāks izrādījās Aināra brālis Ilgonis Karro (“Motoklubs Ape”). Otro vietu ieņēma Arvo Matheus, bet trešo – Ilgoņa komandas biedrs Vilmārs Zaķis. ZM Meiteņu klasē goda pjedestāla augstāko pakāpienu iekaroja igauniete Valdas Marlejen, otro vietu izcīnīja Laura Skurule, bet trešo – igauniete Katrin Kibbal. ZM Sports klasē uzvaras laurus plūca Ainārs Karro no Karro MX, otrajā vietā Dagnis Skurulis, bet trešajā „ Motoklubs Ape” pārstāvis  Renārs Karro.
Vaidavas kausā vienmēr apbalvotas tiek arī mopēdu blakusvāģu komandas. Uzvarēja “Motoklubs Ape” pārstāji  brāļi Arturs un Oskars Zaķi, otrajā vietā igauņi  Patric Poldma un Tenno Alamaa, trešajā Ralfs Raipalis un Ritvars Repulis (“Motoklubs Ape”). Mopēdu komandu vērtējumā triumfēja mājinieki – “Motoklubs Ape”, tālākajās vietās – “Valkas Vanagi” un “Liesma”. Neatkārtojamu gaisotni braucienu laikā radīja Zelta mopēda “krusttēva”, Gundara Levana drauga Kaspara Upaciera jeb UFO  uzstāšanās, pielāgojot sacensību norisei jautro dziesmu par džekiņu, kas ir “baigi foršs”.
„Vaidavas Kauss” notika vienlaikus ar Latvijas čempionāta solo motocikliem otro posmu, tādēļ sportisti saņēma gan  tradicionālos “Vaidavas kausus”, gan arī  čempionāta kausus.
Prestižajā MX1 klasē  jau otro gadu pēc kārtas  uzvarēja „MX Moduls” sportists Dāvis Ivanovs, kaut arī pirmajā braucienā veiksmīgāks bija Ventspils motokluba „Rodeo” braucējs igaunis Priit Ratsep, kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs. Trešais -  „MX Ādaži” pārstāvis Toms Macuks.
Tālākā lēciena autors Gints Filipsons  Klētskalnā  sasniedza 46 m,  tramplīna rekordu - Jāņa Kārkliņa “aizlidotos” 49 m tomēr  nepārspējot.
MX2 klasē pirmo vietu pārliecinoši, uzvarot gan kvalifikācijā, gan abos sacensību braucienos, izcīnīja Dāvja komandas biedrs Kārlis Sabulis, tālākajās vietās Igaunijas pārstāvis Karel Kutsar un „Ghetto MX Team” sportists Indrek Magi. Gaujienietis Vairis Aļeksējevs (“Dako Ziemeļvidzeme”) šajā konkurencē ierindojās astotajā vietā.
MX125 klasē uzvaras laurus plūca Daniil Balandin no Krievijas. Otro vietu  izcīnīja Latvijas sportists, motokluba „Kalsnava MB” pārstāvis Rainers Žuks, savukārt trešo vietu ieņēma Ventspils motokluba „Rodeo” sportists Toms Babris.
Veterānu klasē pirmais nepārspēts  palika „MX Ādaži” vadītājs Leons Kozlovskis, kurš pēc tam  meta izaicinājumu arī MX1 distancei. Otro vietu  ieņēma „CAMK Latgale” sportists Raivo Freibergs, bet trešajā vietā ierindojās sporta kluba „X99/ Slīterāni” pārstāvis Mareks Lavrovs.
Mini MX klasē pārāki šoreiz izrādījās Igaunijas pārstāvji, pirmo vietu ieņemot Marko Lepik, bet otro Targo Tintso. Labāko trijniekā tomēr izdevās ielauzties vienam latvietim, motokluba „Litene” braucējam apenietim Guntim Lakstīgalam (3. vieta). Mājinieks Raivis Levans (“Motoklubs Ape”) bija pārliecinoši vadībā  gan kvalifikācijā, gan abos sacensību braucienos, tomēr trīs apļus pirms sacensību beigām tehnisks defekts diemžēl lika viņam izstāties.
Senioru klasē  uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena - Igaunijas sportists Aivo Rabbi. Otro vietu posma izcīnīja Jānis Mironovs, pārstāvot „CAMK Latgales” motoklubu, bet trešo vietu izcīnīja Ventspils motokluba „Rodeo” vadītājs Arvis Sanders. ”Motokluba Ape” pārstāvji Valdis un Dzintars Medņi -11. un 12.vietā.

Ieejas biļešu loterijas galvenā balva – zāles pļāvējs “Husqvarna” – šoreiz aizceļoja uz Ogri. Bija arī vairākas pārsteiguma balvas. Fanu teltī pulcējās motosporta veterāni, visi interesenti varēja saņemt  jauno  plakātu ar laureātu sarakstu, aplūkot fotoizstādi. Iepriekšējā - sestdienas vakarā- Apes tautas namā līdzjutēji ballējās Moto Disko ballē kopā ar DJ Japāni.
Par sacensību organizāciju no sportistiem arī šogad saņemti atzinīgi vārdi. Patikusi arī pati trase, bagāta ar interesantām virāžām un tramplīniem, kas tika startam rūpīgi sagatavota sacensību direktora Sandra Januša (jeb Sančo) vadībā. Tādēļ “Motoklubs Ape” vārdā  sirsnīgi pateicības vārdi tiek sūtīti visiem tiem daudzajiem cilvēkiem, kas ar savu atbalstu arī šogad  piedalījās šī vērienīgā  pasākuma sagatavošanā un norisē.
Ja nu gadījumā kāds Zelta Mopēds balvas izcīņas dalībnieks vēl nav saņēmis 43.Vaidavas kausa izcīņas piemiņas medaļu, tad to var saņemt, sazinoties ar organizatoriem vai MaxMoto veikalā Rīgā!
Informācija arī mājaslapā www.vaidavaskauss.lv. Visi, tai skaitā tie, kam šoreiz neizdevās redzēt sacensības klātienē,  pateicoties filmēšanas komandai, Vaidavas kausa norisi var noskatīties straume.lmt.lv arhīvā .
Rezultāti

2017. gada 14. maijā notika VAIDAVAS KAUSS - 44".
Līdz šim nepieredzēti aizraujošas sportiskās “intrigas” norisinājās “Vaidavas kausa” izcīņā Apē. Vairākās motociklu klasēs cīņas par godalgotajām vietām norisinājās līdz distances pēdējiem metriem.
Arvīda Levana vārdā nosauktā Apes mototrase jau 44.reizi pulcēja sportistus un līdzjutējus uz motokrosu, daba savukārt lutināja ar necerēti siltu un saulainu laiku.
Pārliecinošu, stabilu sniegumu abos MX1 klases sacensību braucienos demonstrēja pieredzējušais Pasaules čempionāta dalībnieks igaunis Tanels Leoks, un līdz ar to  kļuva par pirmo sportistu, kurš  galveno Vaidavas kausu izcīnījis sesto reizi! Tālākajās vietās uz goda pjedestāla – igaunis Karels Kutsars un Latvijas pārstāvis Toms Macuks.
MX2 klasē spraigā cīņā “Vaidavas kausus” savā starpā sadalīja Latvijas sportisti. Par uzvarētāju kļuva Kristers Drevinskis, otrajā vietā Arnolds Sniķers, trešajā - Rainers Žuks.
Šogad tālākais lēciens Klētskalna tramplīnā padevās igaunim Prītam Ratsepam – 39,5 metri, kas tomēr ievērojami atpaliek no tramplīna rekorda.
Blakusvāģu ekipāžu cīņās sarežģītajā Apes mototrasē veiksmīgāki izrādījās kaimiņvalsts Igaunijas sportisti, aizņemot pilnīgi visu goda pjedestālu.
Tikai pašās sacensību braucienu beigās noskaidrojās Mini MX klases uzvarētāju trijnieks: Ralfs Skopāns, Ainārs Karro, Juris Sigajevs.
Senioru klasē spožos “Vaidavas kausus” savā starpā sadalīja pieredzes bagātie motokrosa meistari Raimonds Baltgalvis,  Jānis Mironovs un  Arvis Sanders.
A35+ motociklu klasē abu braucienu startā vadību uzņēmās 2003. gada  galvenā Vaidavas kausa ieguvējs, motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs, tomēr kopvērtējumā uzvarēja Raivo Freibergs, aiz sevis atstājot Mārtiņu un Mareku Lavrovu.
Tradicionālā "Zelta mopēds" balvas izcīņa, kas pēc sacensību atjaunošanas Apē notika jau 12. gadu, atkal priecēja skatītājus ar kaislīgām bezkompromisa cīņām un lieliem ātrumiem. "Zelta mopēds" sacensības tika vērtētas vairākās klasēs:
ZM - līdz 16 klasē uzvarēja  Aksels Mangelsons, aiz viņa Oskars Zaķis un Ričards Stafeckis.
ZM 16+ veiksmīgājie un meistarīgākie - Ainārs Karro, Toms Leitis, Rojs Gredzens.
ZM 2A klasē uz goda pjedestāla -  Arvo Matheuss, Jēkabs Jānis Stūrmanis, Ilgonis Karro.
ZM Meitenes - Marleen Valdas, Laura Gredzena, Suzanna Gredzena.
ZM Sports - Ainārs Karro, Dagnis Skurulis, Renārs Karro.
Mopēdu blakusvāģu klasē kā vienīgie startēja un tika apbalvoti  apeniešu ekipāža Oskars Zaķis /Mārtiņš Vītolnieks.
Rezultāti

2018.gadā -  45. Vaidavas kauss - Savu trešo Vaidavas kausu Apē izcīna Dāvis Ivanovs.
Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē jau  45. reizi tika aizvadītas tradicionālās motokrosa sacensības “Vaidavas kauss”. Saulainā Vasarsvētku diena bija īsti piemērota, lai šīs sacensības kļūtu par motosporta svētkiem ne vien sportistiem, kurus vilina interesantā trase, bet arī  daudzajiem skatītājiem.
Trillera cienīgi notikumi, kā tos nodēvēja viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans, risinājās prestižākajā -  MX1 klasē, kuras dalībnieki devās braucienos reizē ar MX2 klasi. Lielisku sniegumu sacensībās demonstrēja  Pasaules čempionātu dalībnieks Matīss Karro, kurš veiksmīgi atsācis dalību sacensībās pēc  gūtās traumas. Viņš uzvarēja pirmajā braucienā un atradās pārliecinošā vadībā arī visu otro braucienu, bet pēdējā aplī motora defekta dēļ Matīsam nācās izstāties no tālākas cīņas. Līdz ar to savu  trešo “Vaidavas kausu” izcīnīja Dāvis Ivanovs, otrajā vietā igaunis Erki Kahro, bet, saskaitot iegūtos kopvērtējuma punktus, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa līdzjutēju sirsnīgi atbalstītais Matīss Karro. “Vaidavas kausu iegūšu nākošreiz”, ir pārliecināts optimistiskais sportists, kurš pēc sacensībām pateicās skatītājiem: “Es dzirdēju jūsu atbalstu visās trases vietās!”  Šajā grupā ar sarežģīto trasi cīnījās un kopvērtējumā 7. vietu ieguva  apenietis Raivis Levans.MX2 klasē sīvā cīņā uzvarēja  Kārlis Sabulis, nākamajās vietās Karels Kutsars (Igaunija) un Arnolds Sniķers.
Ne mazāk spraigas cīņas notika arī citās solo motociklu klasēs. Stājoties pie starta barjeras, pat visiem nepietika vietas, savukārt braucienos neiztika bez starpgadījumiem. Starta kalnā, saķeroties motocikliem, notika pat masveida kritiens, bet par laimi visi tajā iesaistītie sportisti spēja turpināt sacensības. Savās grupās uzvarēja  Mārtiņš Marķitāns (MX 30+), Māris Sniķers (MX Seniori) un Leons Kozlovskis (MX Veterāni), šajā grupā jaunlaicenietim Guntim Bukalderam 17. vieta. Mārtiņš Jansons bija veiksmīgākais MX 25+ klases vērtējumā, aiz viņa otrais uz goda pjedestāla apenietis Emīls Karro. Igaunijas sportists Egerts Pihlaks uzvarēja MX 14+ klasē, bet gaujienietis Sandis Aleksejevs izcīnīja 9.vietu. Sevišķi interesanti bija vērot veterānu maču, jo starp viņiem bija gan motofrīstaila meistars Mārtiņš Aleksandrovičs, gan bijušais PSRS čempions Raimonds Baltgalvis, savukārt  nenogurdināmais Leons Kozlovskis pēc uzvaras savā klasē vēl metās paspēkoties MX1 braucienā.
Blakusvāģiem spēcīgākajā kategorijā BV Open uzvara Didzim Gorbenko un Tanelam Keivam, otrie - Jānis Daiders ar Mārtiņu Zemeskalnu. Trešo vietu izcīnīja igauņi Markuss Normaks un Karls - Alberts Kasesalu.  Šajā klasē  alūksnietis Ainārs Dukulis ar līdzbraucēju Ilvaru Skultānu izcīnīja 8.vietu. BV Veterāni  klasē pirmajā vietā Guntars Bondars un Edijs Pozņaks.

Pārsteidzoši braucamlīdzekļu ātrumi un azarts raksturoja  “Zelta Mopēda” sacensības, kurās piedalījās krietns skaits Apes un Alūksnes novadu pārstāvju. Līdzjutēju  aktīvi atbalstīts, divās klasēs pirmo vietu pārliecinoši  izcīnīja Ainārs Karro (ZM Sports un ZM Standarts 16+), viņš saņēma arī Gundara Levana ceļojošo piemiņas balvu. ZM Sports klasē Renāram Karro 3.vieta, startēja arī Modris Vīksna, Raivis Bunkovskis, Ričards Šurkins, Vairis Hušča, Jānis Volcītis, Emīls Karro. Pieredzējušais Ilgonis Karro palika nepārspēts  ZM 2A klasē.  Jaunākajā, ZM Standarts -16 grupā  uzvarēja Markuss Krals, otro vietu izcīnīja Uvis Vilnis Prazņicāns, bet piekto - Martins Līvs. Laura Gredzena bija veiksmīgākā klasē  ZM Meitenes. ZM Standarts + klasē  cīnījās arī Oskars Zaķis, Raivis Bunkovskis, Intars Balodis, Toms Leitis, Regnārs Gabranovs un citi.
Tika apbalvotas arī mopēdu blakusvāģu ekipāžas, visas trīs no Apes. Veiksmīgākie bija Artūrs un Oskars Zaķi, otrajā vietā Vilmārs un Līga Zaķi, trešie – Ralfs Raipalis un Ritvars Repuls. Komandu vērtējumā mopēdiem uzvarēja “Motoklubs Ape”.
Jauniedibināto  Ceļojošo Vaidavas kausu  motokrosā komandu kopvērtējumā izcīnīja motoklubs “MX Moduls”, kura komandā startēja arī Matīss Karro.
Tālāko lēcienu Klētskalna tramplīnā šoreiz veica Matīss Karro (50.85 m), tikai nedaudz atpaliekot no tramplīna rekorda (52 m), kas pieder Jānim Kārkliņam.
“Vaidavas kausi”, ko saņēma uzvarētāji, kā vienmēr, bija skaisti un spoži, bet šoreiz īpaši oriģinālas balvas bija sarūpētas mopēdistiem – vietējā granīta bruģa ražotāja apstrādāti akmeņi apvienojumā ar metālmeistara veikumu. Visās motociklu klasēs pirmajā braucienā tika piešķirts “Starta karaļa” tituls, tā ieguvēji saņēma  garšīgu balvu no SIA “Grube Fish”.
Sacensību pārtraukumā Fanu teltī pie Vaidavas kausa vēstures izstādes pulcējās lieli un mazi  līdzjutēji, lai tiktos ar sportistiem un iegūtu viņu autogrāfus gan uz jaunajiem laureātu plakātiem, gan uz saviem krekliem un pat uz rokām. Notika tradicionālā loterija, kuras galvenā balva bija  zāles pļāvējs.
Par trases sagatavošanu, ko pozitīvi novērtēja ne viens vien sportists, bija atbildīgs sacensību direktors Sandris Janušs ar saviem palīgiem. Toties, lai visi būtu lietas kursā par notikumiem trasē, rūpējās iecienītais, atraktīvais komentētājs ventspilnieks Ēriks Fogelis.
Organizatori saka  paldies visiem, visiem, kas gādāja, lai “Vaidavas kauss”, tuvojoties savai pusgadsimta jubilejai, atkal būtu īsti motosporta svētki.

Kaimiņi igauņi sportistus un līdzjutējus aicināja uz Somerpalu, kur ik gadus notiek  tradicionālās Vaino Leoka piemiņas kausa izcīņas sacensības motokrosā, šoreiz 11. jūlijā. Tur trešdienas vakarā notika ne vien motokross un enduro, bet arī iespaidīgs mopēdu šovs, kur allaž ar izdomu piedalās arī mūsu novadu sportisti.
Rezultāti
 

2019. gada 5. maijā notika 46.VAIDAVAS KAUSS, kā arī Latvijas un Igaunojas čempionāts motokrosā.
Arvīda Levana vārdā nosauktajā  mototrasē  bija īpašs ar spraigiem notikumiem un rekordiem.  Pirmo reizi Apē  notika apvienotais Latvijas un Igaunijas motokrosa čempionāta posms, kā arī “Vaidavas kausa” izcīņa, par kuru sportisti sacentās  jau 46.reizi.  Par spīti izaicinošajiem - aukstajiem un lietainajiem  laikapstākļiem, ap 4000 skatītājus priecēja kupls un daudzveidīgs sacensību  dalībnieku sastāvs.  Piedalījās ne vien daudzi labākie Latvijas un Igaunijas motokrosisti, bet arī sportisti no Lietuvas, Krievijas un Somijas.
Daudzo MX1/ MX2 klases dalībnieku skaita, bez tam arī pielijušās trases dēļ organizatoriem nācās izmainīt dienas kārtību, līdz ar to sacensību kopgarums sasniedza 13 stundas!
Galveno  balvu -  savu septīto Vaidavas kausu, kā arī Latvijas un Igaunijas čempionāta otrā posma uzvarētāja  titulu  prestižajā  MX1 klasē izcīnīja par “Igaunijas ekspresi” dēvētais Tanel Leok, otrajā vietā mūsu novadnieks Matīss Karro, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena - Toms Macuks.
MX2 klasē pārliecinoši uzvarēja  Kārlis Sabulis, aiz sevis atstājot Igaunijas sportistus Priit Ratsep un Jorgen Mathias Talviku.MX85 klasē triumfēja Uldis Freibergs, MX85B klasē - Bogdans Židkovs. MX2Junioriem 2T klasē uzvarēja Mairis Pumpurs, bet 4T - Jegors Frolovs. Uzvaru blakusvāģu  ekipāžās svinēja Jānis Daiders /Tanels Koivs, kvadros-  Kevin Saar. Startējot kopējos braucienos, MX30+ klasē  pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Vinogradovs, MX veterānu klasē - Leons Kozlovskis.  Savukārt MX Senioru vērtējumā nepārspēts palika Jānis Mironovs.
“Zelta Mopēds”  balvas izcīņā piedalījās seši desmiti  dalībnieku. Grupā ZM līdz 16 g.v. uzvarēja Jānis Grava, ZM16+ Ainārs Karro, ZM 2A -Arvo Matheuss, ZM meitenes- Laura Gredzens, ZM Retro- Ilgonis Karro, ZM sports- Renārs Karro.
Ar gardām balvām no "Leoki kala" tika apbalvoti "Starta karaļi” vairākās motociklu klasēs.
Laika apstākļi šoreiz patraucēja labot tālākā lēciena rekordu, un šoreiz par 45 metrus tālu lidojumu Klētskalnā balvu saņēma Kārlis Sabulis.
Notika tradicionālā loterija uz ieejas biļetēm, tās galvenā balva - akumulatora  trimmeris no Parki.lv aizceļoja uz Valmieru.
Motokrosā bija satiekami daudzi iepriekšējo Vaidavas kausu laureāti. Tomēr saspringtās dienaskārtības dēļ tikai daži varēja atnākt uz tikšanos ar līdzjutējiem laureātu teltī.  Apmeklētājiem bija iespējams saņemt īpašos laureātu plakātus, apskatīt motokrosam veltītu izstādi.
Rezultāti
Organizatoru liels paldies visiem, kas ieradās, palīdzēja, piedalījās, atbalstīja sacensības!


2020.gada 30. augustā Apē notika 47. "Vaidavas kausa"" izcīņa motokrosā, paralēli arī Latvijas čempionāta motokrosā otrais posms .
Saspringtā cīņā divu braucienu summā MX1 klasē uzvaru beidzot izcīnīja Matīss Karro (komanda MX Moduls), otrajā vietā Karel Kutsar (Igaunija) un Toms Macuks (Rodeo). Matīss saņēma arī Starta karaļa balvu, kā arī veica tālāko lēcienu Klētskalna tramplīnā (43 m).
Blakusvāģu klasē uzvarēja brāļi Jānis un Lauris Daideri (Salacas kauss). Otro un trešo vietu izcīnīja Igauņu ekipāžas.
Ar sarežģīto trasi spēkojās arī kvadrocikli. Pirmo vietu izcīnīja igauņu sportists Kevin Saar, otrā vieta Matīsam Palevičam (Saldus MK),  bet trešais finišēja Atis Breds (Gulbenes MOTO).
MX 30+ klasē uzvaru izcīnīja Raivis Eikmanis (Rambas R), Senioru klasē - Jānis Mironovs (CAMK Latgale), Veterānu klasē-  Mārtiņš Aleksandrovičs.
Tradicionālā zelta mopēda balvas izcīņā  savās grupās uzvaras izcīnīja Jānis Grava, Suzanna Gredzens, Aigars Teivāns, Artūrs Riekstiņš, Renārs Karro, Arvo Marheuss. Komandu vērtējumā   - Karro MX, Racing Team un Valkas Vanagi.
Rezultāti

2021. gada 29. notika 48. VAIDAVAS KAUSS.
Rezultāti


Joprojām vācam motokrosa vēsturi bildēs, rakstos, atmiņās. Varbūt arī Jums ir  saglabājies kāds interesants vēsturisks materiāls par "Vaidavas kausu"?
Vimpeļi, afišas, programmas...


TUVOJOTIES VAIDAVAS KAUSA 50. JUBILEJAI, BŪSIM PATEICĪGI PAR ATBALSTU!

  • 2023-03-07