Ziņas

"Igauņu ekspresis" Tanels Leoks 9. reizi izcīna uzvaru Vaidavas kausā

11. un 12. maijā Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē norisinājās 51. Vaidavas kausa izcīņa un MAGMUM Latvijas čempionāta motokrosā 2. posms, kur sacentās gan pašmāju, gan ārvalstu ātrākie motokrosa braucēji. Prestižajā MX1 klasē triumfēja Igaunijas pārstāvis Tanels Leoks, saukts arī par “igauņu ekspresi”. Tanels savā karjerā Vaidavas kausu izcīnīja jau 9. reizi, viņš ir arī sportists, kurš Apes mototrasē ir uzvarējis visvairāk reižu visā kausa izcīņas vēsturē. 

Tanels atzina, ka šogad pirms sacensībām esot vairāk laika veltījis dēlu trenēšanai un sagatavošanai sacensībām, savukārt pašam laiku treniņiem izdevies atrast daudz mazāk, kas gan viņu neatturēja no uzvaras. Interesants ir fakts, ka šī gada Vaidavas kausa sacensībās viņš startēja vienā MX klasē ar savu dēlu Sebastianu, un viņi abi kopā devās trasē, Tanelam iegūstot 1. vietu MX1 klasē, savukārt otram dēlam Sebastianam paliekot 3. vietā MX2 klasē. Kā smējās pats Tanels, ir svarīgi, lai dēli viņu neuzvar, jo kādam joprojām ir jāpaliek galvenajam mājās. 

Otro vietu prestižajā MX1 klasē arī izcīnija igauņu braucējs Gerts Krestinovs no "MX Modul" un trešajā vietā, aiz sevis atstājot pašmāju Tomu Macuku, kurš pārstāv “Rodeo MX” klubu.

Šogad MX2 klasē uzvaru izcīnīja Kārlis Reišulis, kurš pēc ilgāka pārtraukuma atkal startēja Latvijā. Kārlis atzina, ka abos braucienos starti bija diezgan slikti, katrā braucienā bija pa kritienam, bet tas viņu neatturēja no uzvaras Vaidavas kausa izcīņā. Kārlis akcentēja, ka ir patīkami atkal sacensties mājās un viņš ļoti novērtē šo iespēju. Kārlis arī atklāja, ka Apes mototrase ir viena no viņa mīļākajam trasēm, jo šeit ir smilšaini elementi, izveidojas bedres, trasei ir patīkams izvietojums, tā ir plūstoša ar lēcieniem un kalniem - viena no labākajām trasēm, kurā viņš ir braucis. 

MX2 klasē Kārlis aiz sevis atstāja Markusu Kokinu no "MX Moduls", kurš ieguva otro vietu un Leoku dinastijas pārstāvi Sebastianu Leoku no "Motosports Racing Team". 

MX Dāmu klasē klasē uzvaru jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja lietuviete Paula Bertasiute no kluba “Zemaitija”, aiz sevis atstājot Patrīciju Bērziņu “Mārupes AMK Bieriņi”.

“Vaidavas Kauss” Apē norisinās kopš 1974. gada un ir vienas no vecākajām un tradīcijām bagātākajām motokrosa sacensībām Eiropā.

REZULTĀTI

  • 12.05.2024