Ziņas

Apē startēs gan pasaules mototrasu karaļi, gan mopēdisti!

5. un 6. maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē jau 39. reizi notiks “Vaidavas Kausa” izcīņa motokrosā. Būs interesanti gan dalībniekiem, gan skatītājiem, jo paredzēta plaša programma: sacensību braucieni MX1, MX2, B/V un Mini MX klasēs, vienlaikus arī Latvijas čempionāta motokrosā 2. posms visās motociklu klasēs un atraktīvā „Zelta mopēds” balvu izcīņa.

Dalībnieku kopskaits varētu pat pārsniegt pagājušā gada rekordu, kad Apes mototrasē spēkiem mērojās nedaudz vairāk nekā 400 sportistu.
Paredzams, ka uz sacensībām ieradīsies gandrīz visi šobrīd Latvijas spēcīgākie motokrosa solo klašu meistari: Lauris Freibergs, brāļi Augusts un Roberts Justi, Toms Macuks, Kristers Teko, Ivo Šteinbergs, Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs, Leons Kozlovskis, daudzi vadošie Igaunijas motosportisti, kā arī dalībnieki no Holandes, Lietuvas, Krievijas, Somijas.

„Saldais ēdiens” skatītājiem būs blakusvāģu klases braucieni. Sarežģītajā, bet interesantajā trasē savu meistarību rādīs Pasaules čempionāta vadošie sportisti: brāļi Lauris un Jānis Daideri, holandietis Baks ar līdzbraucēju Kasparu Stupeli, Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks un citi.
Klētskalna tramplīnā jau trešo gadu tiks noteikts tālākā „lidojuma” autors. Vai kāds pārspēs Jāņa Kārkliņa pērn veikto 42 metrus tālo lidojumu?

Bet pavisam droši varam apgalvot, ka „Vaidavas Kausam” šobrīd visnopietnāk gatavojas „Zelta Mopēds” balvu izcīņā startējošie dalībnieki. Jaunākās idejas un izgudrojumi būs pielietoti ikviena mopēda uzlabošanā. Šajos braucienos gan braucēju, gan skatītāju emocijas būs sakāpinātas līdz maksimumam. Jau divus gadus pēc kārtas pirmo vietu komandu cīņā izcīna apenieši. Vai kāda cita komanda šogad spēs izkonkurēt Karro ģimenes un citu apeniešu pieredzi un cīņas sparu?

Ieejas biļetes arī šogad piedalīsies loterijā, kur varēs laimēt vērtīgas balvas no HUSQARNA un ANTTILA, bet SIA VIASMS.LV motokrosa apmeklētājiem dāvina atlaides atkārtotam aizdevumam līdz algai.
Lai sacensības Apē būtu īsti motosporta svētki, notiks arī motoballe Apes tautas namā kopā grupu „Otra puse”.
Informācija - mājas lapā www.vaidavaskauss.lv

Uz tikšanos Apes mototrasē!

Astra Binde,
Motokluba „Ape” preses sekretāre
T.29439207, 643 22273, e-pasts: tic@ape.lv
www.apesnovads.lv

Foto autors:  Rolands Rudītis.

  • 13.04.2013