Ziņas

Vivus.lv MTB maratona noslēguma posms, 100 km distance un Vaidavas kausa izcīņa velomaratonā - 7.septembrī (2019. g.)

 

Jau 13. reizi  ar sacensībām Apes pusē noslēdzas Vivus.lv kalnu divriteņu ( MTB) veloseriāla sezona. Sestdien, 7. septembrī aptuveni tūkstotis velosporta cienītāju  dosies  distancēs, kas izveidotas Apes un Alūksnes novados, kā arī Igaunijas teritorijā.  Vienlaicīgi  būs arī “Vaidavas kausa” izcīņa kalnu velomaratonā.


“Jāteic, ka liela atsaucība jūtama, piesakoties startiem galvenajā, jau pērn mūsu pierobežā izmēģinātajā 100 km distancē. No 400 paredzētajām starta vietām  jau aizņemtas vairāk kā 300”, priecājas viens no sacensību organizatoriem, motokluba “Ape” vadītājs  Mairis Levans.   “Gaidāmas aizraujošas sportiskās intrigas! Zināms, ka no ASV plāno ierasties pērnā gada “simtnieka” uzvarētājs Andžs Flaksis. Viņam  izaicinājumu  metīs alūksnietis Oskars Muižnieks, kurš šogad  ir īpaši labā formā, jo uzvarējis gandrīz visos velomaratonos, savukārt Vivus.lv seriālā  Oskars jau priekšlaicīgi nodrošinājis uzvaru kopvērtējumā.”


Paredzētas  distances dažādiem vecumiem un iespējām -  57 km maratons, 39 km pusmaratons, 19 km pusaudžu sacensības. Atbilstoša garuma trasītes veiks bērni no 3  līdz 10 gadu vecumam, viņiem brauciens ir bez dalības maksas.

Bez tam  šoreiz izveidota jauna, salīdzinoši vienkārša, ap 19 km gara distance, kas domāta tiem dalībniekiem, kuri velomačos  līdz šim nav piedalījušies. Šajā  braucienā varēs doties ar jebkura tipa velosipēdu, kuram ir parastie pedāļi, bet balvas tiks   izlozētas starp visiem dalībniekiem.
Kā jau pēdējos gados ierasts, starta un finiša vieta atradīsies 4 km no Apes, Igaunijas ciematiņā Jaunrozē (Vastse-Roosa), viesmīlīgajā Mežabrāļu sētā “Metsavenna talu”, kur paredzēts arī sacensību seriāla noslēgums.
Trase  paredzēta līdzīga kā pagājušā gadā, tomēr tiek veidoti  arī jauni posmi. Galvenie pieturas punkti  būs sekojoši:  Kalekaura ezers, Peļļi, Igaunijā - Paganamaa, tad  sekos Korneti, Baltiņa  ezeri, Vilku kalns.  Atpakaļceļā sportistus sagaida Raipala ezers, Drusku kalns, Dievakalns, Palpiera ezers, Peļļi, Ape.  Vaidavas upi sportisti forsēs pie Jankām un pa Jauncikužu laipu.
Sacensību norise ieplānota arī caur Apes pilsētas centru un BMX trasi,  tādēļ visiem Apes iedzīvotājiem arī šogad būs iespēja redzēt un atbalstīt šo vērienīgo pasākumu.


“Tā kā mums nav iespējams apzināt visus mežu un pļavu īpašniekus visā 100 km distancē, aicinām vietējos iedzīvotājus ļaut īstenot šo  velosacensību norisi, būt atsaucīgiem distances izveidošanā,” lūdz organizatori, aicinot atbalstīt pasākumu, kā arī pieteikties palīgus. Jau notiek distances marķēšana un  attīrīšana, veidojot interesantu sportisko piedāvājumu mūsu kalnainajā pierobežā. Distanču ainaviskumu, kā arī  iedzīvotāju atsaucību atzinīgi novērtējuši iepriekšējo sacensību dalībnieki, tādēļ  daudzi no viņiem plāno ierasties arī šoreiz. 

Sīkāka informācija par sacensību norisi un pieteikšanās mājaslapā www.mtb-maratons.lv . 

Informācija arī  plašsaziņas līdzekļos, sociālajā portālā Facebook .

DALĪBNIEKI UN SKATĪTĀJI, ESIETLAIPNI  GAIDĪTI APES POSMĀ!

 

Kā ik gadu, aicinām pieteikies arī trases tiesnešu palīgus!

          Astra Binde, "Motoklubs Ape" preses sekretāre, tūrisma gids

22037518, astrabinde@inbox.lv
 

  • 24.04.2020