Ziņas

VAIDAVAS KAUSS - 46 rezultāti īsumā

Kārtējais motokross Apē aizvadīts. 2019. gada 5. maijs Arvīda Levana vārdā nosauktajā  mototrasē  bija īpašs ar spraigiem notikumiem un rekordiem.  Pirmo reizi Apē  notika apvienotais Latvijas un Igaunijas motokrosa čempionāta posms, kā arī “Vaidavas kausa” izcīņa, par kuru sportisti sacentās  jau 46.reizi.  Par spīti izaicinošajiem - aukstajiem un lietainajiem  laikapstākļiem, ap 4000 skatītājus priecēja kupls un daudzveidīgs sacensību  dalībnieku sastāvs.  Piedalījās ne vien daudzi labākie Latvijas un Igaunijas motokrosisti, bet arī sportisti no Lietuvas, Krievijas un Somijas.

Daudzo MX1/ MX2 klases dalībnieku skaita, bez tam arī pielijušās trases dēļ organizatoriem nācās izmainīt dienas kārtību, līdz ar to sacensību kopgarums sasniedza 13 stundas!

Galveno  balvu -  savu septīto Vaidavas kausu, kā arī Latvijas un Igaunijas čempionāta otrā posma uzvarētāja  titulu  prestižajā  MX1 klasē izcīnīja par “Igaunijas ekspresi” dēvētais Tanel Leok, otrajā vietā mūsu novadnieks Matīss Karro, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena - Toms Macuks.

MX2 klasē pārliecinoši uzvarēja  Kārlis Sabulis, aiz sevis atstājot Igaunijas sportistus Priit Ratsep un Jorgen Mathias Talviku.

MX85 klasē triumfēja Uldis Freibergs, MX85B klasē - Bogdans Židkovs.

MX2Junioriem 2T klasē uzvarēja Mairis Pumpurs, bet 4T - Jegors Frolovs.

Uzvaru blakusvāģu  ekipāžās svinēja Jānis Daiders /Tanels Koivs, kvadros-  Kevin Saar.

Startējot kopējos braucienos, MX30+ klasē  pirmo vietu izcīnīja Dmitrijs Vinogradovs, MX veterānu klasē - Leons Kozlovskis.  Savukārt MX Senioru vērtējumā nepārspēts palika Jānis Mironovs. 

 “Zelta Mopēds”  balvas izcīņā piedalījās seši desmiti  dalībnieku. Grupā ZM līdz 16 g.v. uzvarēja Jānis Grava,  ZM16+ Ainārs Karro, ZM 2A -Arvo Matheuss,  ZM meitenes- Laura Gredzens,  ZM Retro- Ilgonis Karro, ZM sports- Renārs Karro.

Ar gardām balvām no "Leoki kala" tika apbalvoti "Starta karaļi” vairākās motociklu klasēs.

Laika apstākļi šoreiz patraucēja labot tālākā lēciena rekordu, un šoreiz par 45 metrus tālu  lidojumu Klētskalnā  balvu saņēma Kārlis Sabulis.

Notika tradicionālā loterija uz ieejas biļetēm,  tās galvenā balva - akumulatora  trimmeris no Parki.lv aizceļoja uz Valmieru.

Motokrosā bija satiekami daudzi iepriekšējo Vaidavas kausu laureāti. Tomēr saspringtās dienaskārtības dēļ tikai daži varēja atnākt uz tikšanos ar līdzjutējiem laureātu teltī.  Apmeklētājiem bija iespējams saņemt īpašos laureātu plakātus, apskatīt motokrosam veltītu izstādi.

 Rezultāti šeit: https://speedhive.mylaps.com/Events/1656143

Organizatoru liels paldies visiem, kas ieradās, palīdzēja, piedalījās, atbalstīja sacensības!

Uz tikšanos nākamajā, 47. Vaidavas kausā Apē!


          Jāpiebilst, ka šajā tehniskajā sporta veidā nereti gadās arī ekstrēmas situācijas. Izņēmums nebija arī šoreiz, kad mediķiem nācās nogādāt pārbaudei uz medicīnas iestādi ne vien  vairākus sacensību laikā trasē traumas guvušus sportistus, bet arī kādu tuvu trasei esošu skatītāju. Tomēr par laimi traumas nebija nopietnas, un pēc apskates viņi tika atlaisti mājās. 


 

  • 09.05.2019