Ziņas

"Vaidavas kauss" blakusvāģiem ceļo uz Nīderlandi

2012.gadā 39. "Vaidavas kausa" izcīņa motokrosā apliecināja , ka tās joprojām ir vienas no sportistu un skatītāju iecienītākajām motokrosa sacensībām Latvijā. Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē , pieturoties lieliskiem laika apstākļiem, noritēja aizraujošas spēkošanās divu dienu garumā, jo vienlaicīgi ar tradicionālo „Vaidavas kausu” izcīņu notika arī Latvijas čempionāta 2. posms. Sacensībās piedalījās vairāk kā 400 sportistu, pārstāvot 6 valstis: Latviju, Igauniju, Lietuvu, Krieviju, Somiju un Nīderlandi.

MX1 klasē uzvaru un visspožāko „Vaidavas kausu” , tāpat kā pērn, izcīnīja Augusts Justs (komanda „Motosports Racing Team”), pārspējot otrās vietas ieguvēju Tomu Macuku no komandas „Rodeo”, trešajā vietā –motokrosa leģenda Lauris Freibergs (FFF Sporta klubs).

Dāvis Ivanovs no komandas „MX Moduls” uzvarēja MX2 klases vērtējumā.  Goda pjedestāla nākamajās vietās MX Ādaži ” sportisti - vecmeistars Leons Kozlovskis un tālākā lēciena rekorda (49 m) autors Jānis Kārkliņš.

Blakusvāģu klasē nopietnā konkurencē no 29 ekipāžām vietu sadalījums noskaidrojās tikai  pēdējā aplī. „Vaidavas kausu” nopelnīja ekipāža, kuras sastāvā  Etjēns Baks (Bax Etienne) no Nīderlandes un Kaspars Stupelis. Ar otro vietu šoreiz jāsamierinās Jānim un Laurim Daideriem, trešajā vietā - Māris Rupeiks un Elvijs Mucenieks .

Par prieku mājiniekiem, „Vaidavas kausu” Mini MX klasē izcīnīja „Motokluba Ape” pārstāvis Raivis Levans, tālākajās vietās Matīss Dābols (MK Elkšņi) un  Klauss Olivers Pajuri (Claus Oliver Pajuri) no Igaunijas.

Dāmu klasē par uzvarētāju kļuva  Samanta Josta (Motoklubs Ape), bet jauniešiem 125 klasē nepārspēts palika Kristers Drevinskis no komandas Motosports Racing Team.

Vairāk kā 100   lielu un mazu sportistu no visas sirds cīnījās atraktīvajā „Zelta mopēda” sacīkstē. Divos vērtējumos - Sporta un standarta klasē - veiksmīgākais  bija Ainārs Karro, bet divātrumu mopēdiem-Agris Supe.