Ziņas

SPORTA BĀRĀ O"LEARYS SPORTISTI RUNĀ PAR GAIDĀMAJĀM MOTOCĪŅĀM APĒ

                     Kā informē biedrība "Motoklubs Ape",  Sporta bārā O'Learys uz izaicinājuma cīņu boulingā satikās sporta žurnālisti, riteņbraucēji, motokrosisti un sacensību organizatori. Paralēli sportiskajām aktivitātēm uz boulinga celiņa tika atklāti arī jaunumi par 46. Vaidavas Kausu motokrosā.

Mairis Levans (Vaidavas Kauss motokrosā organizators) informēja, ka 46. Vaidavas Kauss motokrosā norisināsies 5. maijā, Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē un tās vienlaicīgi būs Latvijas un Igaunijas Čempionātu motokrosā 2. posmu sacensības, kas pulcēs spēcīgākos abu kaimiņvalstu sportistus.

Vaidavas Kauss ir leģenda, tradīcija un motokaujas starp latviešiem un igauņiem. Kā pastāstīja Sandris Janušs (Vaidavas Kauss organizators), tad šajā laikā nav citu lielu pasaules un Eiropas mēroga motokrosa pasākumu, līdz ar to Latvijas un Igaunijas spicākajiem solo un blakusvāģu klašu sportistiem nav šķēršļu, lai dotos uz Api. Sacensību programmā būs iekļauta arī organizatoru klase – “amatieri 35+” un, protams, “Zelta Mopēds”. Arī šogad tiks mērīts, kurš aizlēks vistālāk Klētskalna lēcienā. Īpaša balva būs katram, kurš izcels startiņu. Papildus Latvijas un Igaunijas Čempionātu motokrosā medaļām tiks pasniegts ceļojošais Vaidavas Kauss individuāli un komandu vērtējumā.

Uz vietas uzrunātais Matīss Karro (A1M Husqvarna Team motobraucējs) teica: “Ne tikai tāpēc, ka tās ir manas mājas, Ape ir fantastiska vieta, kur regulāri ir patīkami atgriezties. Labākā trase Latvijā – reljefs, grunts, dabiskais veidols un tas, cik tā ir sena. Sacīkstes vienmēr ir profesionāli noorganizētas, neatkarīgi no laikapstākļiem. Es ļoti vēlos uzvarēt Vaidavas Kausā! Gribu redzēt, kā mans vārds tiek pievienots tam leģendāro sportistu sarakstam, kuri savās rokās ir turējuši Vaidavas Kausu. “

Savās pārdomās dalījās arī Kārlis Sabulis (MX Moduls un WZ Racing Team motobraucējs): “Es jau no bērnības braucu skatīties Vaidavas Kausu. Man vienmēr ir gribējies pašam piedalīties Vaidavas Kausā. Ape ir viena no manām mīļākajām trasēm Latvijā, ja ne mīļākā. Man tiešām tur patīk! Organizācija vienmēr ir lieliska, trase labi sagatavota, tie ir tādi tradicionāli motokrosa svētki latviešiem.”

Jaunais motokrosa talants Mairis Pumpurs (MX Moduls motobraucējs) teica: “Vaidavas Kauss man asociējas ar tā vēsturi. Pats līdz šim vēl neesmu startējis, bet tur parasti piedalās populāri un spēcīgi motobraucēji. Apes trase man atmiņā palikusi no laika, kad vēl startēju ar 65ccm motociklu – iespaidīga, ātra, grūta ar lieliem lēcieniem, tāda ar “wow!” momentu.”

-------------------------------

       P.S. Ape gaida motokrosu!

Arī  Apes pilsētas kultūras darba organizatori kopā ar līdzīgi domājošiem  sarūpējuši MOTOBALLI  līdzjutējiem.

Kārtīga izlustēšanās kopā ar BALLĪŠU ORĶERSTI arī šoreiz gaidāma pirms  svētdienas motocīņām, šoreiz neierastākā vietā - viesmīlīgajā Jauncikužu sētā. Tās saimnieki - darbīgā Raipaļu ģimene ir labos draugos ar motokrosu.

Lustīgu atpūtu!

 

                  

  • 29.04.2019