Ziņas

Atskats uz Vivus.lv MTB maratona 2018.gada sezonas noslēgumu

           Ar 100 km distanci Apē noslēdzās VIVUS.lv MTB Maratona 2018. gada sezona.
2018. gada 8. septembrī pirmo reizi Latvijā norisinājās sacensības kalnu riteņbraukšanā 100 kilometru distancē, kas vienlaicīgi bija VIVUS.lv MTB Maratons 7. posms un kuru laikā tika noskaidroti ātrākie HRX Maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Labs Kino pusaudžu distancēs.
Par MTB 100 pasākumu velobraukšanas entuziastu aprindās tika gari un plaši runāts visa gada garumā. Tie, kuri uz savas ādas bija izbaudījuši līdzīga garuma sacīkstes Igaunijā, dalījās savā pieredzē. Sezonas aktuālais sauklis, satiekoties sacīkstēs, bija:  “Nu! Paņemam simtiņu?!”. Kā atklāja sacīkšu rīts, Vastse-Roosa, tad Latvijā ir 363 “dullie”, kuri gatavi izaicināt sevi simts kilometru distancē.
Sacīkšu dalībniekus, maršruts veda pa Apes un Alūksnes novadu ceļiem, celiņiem, takām, pļavām, mežiem un izcirtumiem, kā arī vairākas reizes nācās šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu un Vaidavas upi. No paša starta sportisti trasē aiztraucas ļoti augstā tempā. Toni cenšas diktēt Pulsaar komandas braucēji Oskars Muižnieks un Uldis Ālītis, kā arī Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia) un Josten Vaidem (Viljandi Rattaklubi). Drīz vien tehniskas likstas ar riepu no līderu kvarteta izslēdz Uldi Ālīti. Palicis bez sava komandas biedra, Oskars Muižnieks, palielina apgriezienus un atraujas no konkurentiem. Lielu daļu distances HRX Līdera krekla īpašnieks veic solo. Tikmēr, savu sacīkšu plānu arvien izteiktāk sāk iezīmēt Andžs Flaksis (Holowesko-Citadel),  kurš, kilometriem ritot, apsteidz vienu konkurentu pēc otra un nonākot līdz astoņdesmitā kilometra atzīmei ir noķēris Oskaru Muižnieku. Sacīkstes atlikušajā nogrieznī, Flaksis atrod vēl vienu ātrumu un spēj atrauties no Muižnieka, sasniedzot 100 kilometru distances finišu lepnā vientulībā.
MTB 100 km distance (vīri)
1. Andžs Flaksis (Holowesko-Citadel)
2. Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia)
3. Oskars Muižnieks (Pulsaar)
MTB 100 km distance (dāmas)
1. Katrīna Jaunslaviete-Kipure (ZZK)
2. Ingrīda Šmite (Baldones velokomanda)
3. Aiga Strazdiņa (Virsotne/Marmot)
HRX Maratona distancē turpinājās šajā sezonā ierastais duelis starp ZZK un Pulsaar komandas braucējiem. Cēsu posma uzvaras iedvesmots, pie panākuma Apē tika Ivars Prokofjevs (ZZK). Dāmu konkurencē savu debiju VIVUS.lv MTB Maratonā ar uzvaru atzīmēja igauniete Janelle Uibokand (Astro Baltics).
HRX Maratona distance (vīri)
1. Ivars Prokofjevs (ZZK)
2. Aleksandrs Patrijuks (Pulsaar)
3. Dmitrijs Sorokins (ZZK)
HRX Maratona distance (dāmas)
1. Janelle Uibokand (Astro Baltics)
2. Beate Kovgere (Vidzemes Mērnieks – Dako Ziemeļvidzeme)
3. Rūta Brakovska (KS Sporta Klubs)
Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē visas sezonas garumā iezīmējās košs četrinieks - Arvo Godiņš un Rodžers Petaks (ZZK), Artis Roze (Pulsaar) un Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia), starp kuriem, bija sagaidāma vissīvākā cīņa arī noslēguma posmā Apē. Sportisti neļāva vilties saviem līdzjutējiem un parūpējās par sīvu duelēšanos līdz pat pēdējam sacīkstes metram, uzvarētāju noskaidrojot fotofinišā.
Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distance (vīri)
1. Sandijs Kļaviņš (Sportland Bottecchia)
2. Rodžers Petaks (ZZK)
3. Arvo Godiņš (ZZK)
Latvijas Valsts Meži Pusmaratona distance (dāmas)
1. Santa Sanija Jurgena (Dobeles dzirnavnieks/FeelFree)
2. Lelde Ardava (VW Komerctransports – Veloprofs.lv)
3. Aiga Paegle (Engures Sportam)
VIVUS.lv MTB Maratons 2018. gada sezona bija bagāta ar košiem mirkļiem, dāvājot iespēju, kalnu riteņbraukšanas cienītājiem samērot savus spēkus ar labākajiem Latvijas velosportistiem un ātrākajām Baltijas velobraucējām. Katrs no aizvadītajiem septiņiem posmiem ir izcēlies ar savu “rozīnīti” un iespiedies dalībniekiem spilgti atmiņā- vai tā būtu Ventspils ar ātro piejūras parku, Vai tas būtu Tukums ar Milzkalna spilgto atgriešanos kalendārā, vai tās būtu Pļaviņas ar Mežezera pasakaino ainavu, vai tie būtu Talsi ar Kamparkalna pļavām un tuksnešaino karjeru, Vai tā būtu Smiltene ar fantastiskajiem velomaršrutiem, vai tās būtu Cēsis ar “Alpu” cienīgām pērlēm – Žagarkalnu, Vāļu kalnu un Ozolkalnu, vai arī tā būtu Ape ar 100 kilometru izaicinājumu. Par savu šī gada mīļāko posmu visi sacensību dalībnieki balsoja Apē. Ar balsošanas iznākumu ir iespējams iepazīties VIVUS.lv MTB Maratons sociālajos tīklos. Arī nākamajā, 2019. gadā, organizatori apņemas turēties pie tām vērtībām, ko no sevis prasa “Normāls MTB”.


 

  • 01.04.2019