Ziņas

Somerpalu 11.07 - motokross, enduro, mopēdi un moto frīstails!

Netālajos kaimiņos Igaunijā, Veru apriņķī  11. jūlijā  jau 11. gadu pēc kārtas notiks  slavenais Leoku motokross. 

  Motosportistu dinastijas tēva Vaino Leoka piemiņai veltītās sacensības  Somerpalu atšķiras ar vairākām iezīmēm:

                   tās  ir ļoti labi organizētas, notiek  pārskatāmā āra stadionā (arēnā);

                   startē gan profesionālie motokrosisti, gan mopēdu brauciens; 

                   sacensības notiek trešdienas vakarā, tādēļ  parasti nesakrīt ar ciitiem pasākumiem.

Populārajās sacensībās  allaž piedalās arī citu valstu motosportisti un ierodas kupls pulks  skatītāju. Tās iecienījuši arī  latvieši, ir sevišķi alūksnieši un apenieši.

„Laipni lūdzam visus Latvijas motosportistus un skatītājus uz Somerpalu trasi!” aicina sacensību organizators Aivars Leoks un sola, ka sacensības arī šoreiz būs interesantas.

Plkst.16.30 -  pirmais sacensību starts, bet treniņbraucieni  un kvalifikācija  sāksies jau no  13.25. Galveno balvu -  Vaino Leoka ceļojošo piemiņas kausu superfinālā ap plkst.20.00 izcīnīs MX1, MX2 un MX125 klases braucēji. Uz starta stāsies arī 50 cc, 50 cc junioru, 65 cc, 85 cc, Open Hobby, Dāmu klases, savukārt šķēršļu distancē cīnīsies pat četras enduro braucēju klases”. Visās klasēs tiks apbalvoti trīs labākie sportisti. Jaunums būs moto frīstaila paraugdemonstrējumi,  ko ap plkst. 20.30 izpildīs Somijas sportisti.

A. Leoks informē, ka sacensībās  plāno piedalīties daudzi labākie Baltijas motokrosisti. Cīņa paredzama  spraiga, jo  spēkosies meistarībā  līdzvērtīgi sportisti, starp kuriem arī  Pasaules čempionāta posmu dalībnieki. Uz starta gaidāmi  Igaunijas pārstāvji Tanel Leok, Gert Krestinov, Priit  Ratsep, Harri Kullas, Aigar Leok, Erki Kahro, Andero Lusbo, Hardi Roosiorg,Karel Kutsar. Latviju pārstāvēt plāno vairākkārtējais "Vaidavas kausa" ieguvējs  Dāvis Ivanovs,  Kārlis Sabulis, Dāvis Līvs, Ivo Steinbergs un citi talantīgi motosportisti, viņu vidū arī apeniešu novadnieks Matīss Karro. (Starp citu, interviju ar Matīsu Karro var lasīt žurnāla “Sports “ jūnija numurā,  savukārt A.Kreipāna  intervija ar Matīsu nesen bija LTV,  raidījumā "Sporta Mikrofons".)
Atraktīvās mopēdu sacensības vienmēr izraisa sajūsmu gan  ar braucēju izdomu  tērpu un braucamrīku noformējumā, gan ar  iedvesmojošām līdzjutēju aktivitātēm. Kā allaž,  tiks apbalvots braucējs ar atraktīvāko tērpu, kā arī  komanda, kura būs labākā ne vien ar vizuālo tēlu, bet arī demonstrēs arī  labāko sadarbību starp sportistiem un viņu pavadošajām personām.  Jāpiebilst, ka balvas par atraktivitāti mopēdu braucienos  ne reizi vien ieguvuši apenieši – pārsteidzot ar gan arābu, gan mūku un citiem tēliem. Pērn vispārēju ievērību izpelnījās stilīgā Apes “Rokzvaigzne”.
“Sacensībās  nav dalības maksas, toties  visi - gan sportisti un viņus pavadošās personas, gan skatītāji -  iegādājas  loterijas biļeti 10.- eur vērtībā.  Bērniem, kas augumā mazāki par vienu metru, ieeja bez maksas. Ja vēlēsieties sacensību norisi skatīties no numurētas vietas tribīnēs, jāiegādājas  papildus loterijas biļete, kas arī maksā  10.- eur. Loterijā  ikvienam biļetes īpašniekam būs iespēja laimēt vērtīgas balvas:  televizoru, putekļu sūcēju, augstspiediena mazgātāju un citas. Galvenā balva, kā ik gadus, būs Husqvarna firmas traktors - zāles pļāvējs”, informē A. Leoks.
Organizatori sola, ka braucienu laikā uz lielā ekrāna būs redzami rezultāti un sacensību gaita. Nebūs jāraizējas par igauņu valodas nezināšanu, jo, ņemot vērā, ka apmēram puse sportistu un skatītāju Somerpalu ierodas no Latvijas, sacensības latviešu valodā komentēs  “Vaidavas kausa” skatītājiem labi zināmais ventspilnieks Ēriks Fogelis.

 
Informācija – T. +372 5044228 (A. Leoks),
htpps://msport.ee/events/somerpalu-staadionikross-vaino-leoki-randkarikale/

https://motorsport.ee/2018/07/somerpalu-staadionikrossil-uus-ekstreemne-publikumagnet/

Informāciju sagatavoja:

Astra Binde, "Motoklubs Ape" preses sekretāre

 

Foto: Rauno Kais

 

  • 11.07.2018