Ziņas

Vaidavas kauss - 45 Apē noslēdzies ar Dāvja Ivanova uzvaru kopvērtējumā

Apes mototrasē  jau  45. reizi aizvadītas tradicionālās motokrosa sacensības “Vaidavas kauss”.

Trillera cienīgi notikumi risinājās prestižākajā -  MX1 klasē. Lielisku sniegumu sacensībās demonstrēja  pasaules čempionātu dalībnieks Matīss Karro.   Viņš uzvarēja pirmajā braucienā un  atradās  pārliecinošā  vadībā  arī visu otro braucienu, bet pēdējā aplī  motora defekta dēļ Matīsam nācās izstāties no tālākas cīņas. Līdz ar to savu savu trešo “Vaidavas kausu” izcīnīja Dāvis  Ivanovs, otrajā vietā   igaunis Erki Kahro, bet, saskaitot iegūtos kopvērtējuma punktus, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa līdzjutēju sirsnīgi atbalstītais Matīss Karro!
MX2 klasē sīvā cīņā uzvarēja  Kārlis Sabulis, nākamajās vietās Karels Kutsars (Igaunija) un Arnolds Sniķers.
Ne mazāk spraigas cīņas notika arī citās solo motociklu klasēs.  Tajās uzvarēja  Mārtiņš Marķitāns (MX 30+), Māris Sniķers (MX Seniori) un Leons Kozlovskis (MX Veterāni), kā arī Mārtiņš Jansons (MX 25+) un Igaunijas sportists Egerts Pihlaks (MX 14+).
Blakusvāģiem spēcīgākajā kategorijā BV Open  uzvara Didzim Gorbenko un Tanelam Keivam, otrie - Jānis Daiders ar Mārtiņu Zemeskalnu. Trešo vietu izcīnīja  igauņi Markuss Normaks un Karls - Alberts Kasesalu. BV Veterāni  klasē pirmajā vietā Guntars Bondars un Edijs Pozņaks.

Pārsteidzoši braucamlīdzekļu ātrumi un azarts raksturoja  “Zelta Mopēda” sacensības.  Divās klasēs pirmo vietu izcīnīja Ainārs Karro (ZM Sports un ZM Standarts 16+), Ilgonis Karro palika nepārspēts  ZM 2A klasē,  uzvaras izcīnīja arī Markuss Krals  (ZM Standarts -16) un  Laura Gredzena (ZM Meitenes). Tika apbalvotas arī mopēdu blakusvāģu ekipāžas, pirmā vieta  Artūram Zaķim/Oskaram Zaķim (ZM BV).

Motoklubs “MX Moduls” izcīnīja  jauniedibināto  Ceļojošo Vaidavas kausu komandu vērtējumā.

Tālāko lēcienu Klētskalna tramplīnā šoreiz veica Matīss Karro (50.85 m),  tikai nedaudz atpaliekot no tramplīna rekorda.

Organizatoru paldies visiem, visiem, kas gādāja, lai “Vaidavas kauss”, tuvojoties savai pusgadsimta jubilejai, atkal būtu īsti motosporta svētki.

Rezultāti: htpps://speedhive.mylaps.com/Events/1528832

htpps://failiem.lv/u/p8crdmej#_ (Foto Jānis Pastars)

Informāciju sagatavoja: Astra Binde,  “Motoklubs Ape” preses sekretāre, T. 22037518.

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA PAR SACENSĪBĀM ŠEIT TIKS IEVIETOTA PIEKTDIEN, 25. 05.