Ziņas

45. Vaidavas kausa izcīņa motokrosā - būs jaunumi!

Motokrosam “Vaidavas kauss”  klāt   45. jubilejas sacensības!   Iespējams, ka tajā svētdienā ievas ziedēs, to šobrīd  droši  prognozēt nevaram,  toties ir pilnīgi skaidrs, ka 20. maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē atkal pulcēsies sportisti un līdzjutēji uz “Vaidavas kausa” izcīņu motokrosā.  Tās ir noturīgas tradīcijas un sportiskais azarts, tādēļ Apē būs klāt  daudzi spēcīgi Latvijas, Igaunijas un vairāku citu valstu sportisti.  Uz starta gaidīsim arī Apes un Alūksnes novadu motosportistus!


  Šogad paredzēta  paplašināta  sacensību programma,   startēs vairāk motociklu klases kā pērn.  Skatītāji varēs vērot  spraigas cīņas gan  MX1, MX2, gan  Blakusvāģu, Blakusvāģu Veterānu,  gan arī vēl vairākās solo motociklu klasēs: MX14+, MX25+, MX30+, MXVeterāni (sportisti ar MX40+;MX45+ licencēm), MXSeniori (sportisti ar MX50+ un MX55+ licencēm).  Tādējādi gandrīz katrs Latvijas motosportists varēs rast iespēju piedalīties šajās sacensībās.

Neiztrūkstoši būs skatāma dalībnieku un līdzjutēju iecienītā atraktīvā  “Zelta mopēds” balvas izcīņa. Šajā sacensību veidā jau trešo reizi tiek organizēts  sešu posmu “Zelta mopēds” čempionāta  sacensības, kuram dalībnieki jau cītīgi gatavo tehniku un domā par interesantu noformējumu.

Visām motociklu klasēm notiek 2 braucieni. Braucienu ilgums:
MX1 un MX2 : 20 min. + 2 apļi,
B/V un B/V-Veterāni : 15 min. + 2 apļi,
MX14+ un MX25+ : 15 min. + 2 apļi,
MX30+, MXVeterāni un MXSeniori+ : 15 min. + 2 apļi,
„Zelta Mopēds”: 8 min. + 1 aplis.

 Tuvojoties Vaidavas Kausa izcīņas 50. gadu jubilejai, šogad tiek iedibināta jauna tradīcija – „Ceļojošais Vaidavas kauss komandu vērtējumā”! Komandu vērtējumā ieskaiti dos 3 labākie rezultāti 3 dažādās motociklu klasēs (izņemot Zelta Mopēds) ar nosacījumu, ka vienai ieskaitei jābūt MX1 vai MX2 klasē.

Īpaša balva  atkal gaidīs   solo klašu sportistu, kurš veiks tālāko lēcienu slavenajā Klētskalna tramplīnā.  Meistarīgākie MX1 un MX2 klašu sportisti  tur "aizlidojuši" tuvu 50 metru atzīmei.

 Notiks loterija uz ieejas biļetēm ar iespēju laimēt  sponsoru gādātās vērtīgās balvas, no kurām vērtīgākā- "Husqvarna" zāles pļāvējs no Parki.lv.

Savukārt jau sestdienas, 19. maija vakarā sacensību līdzjutēji varēs atpūsties  “Moto ballītē”  Apes tautas namā  kopā ar grupu   “Ceļojums".


Sacensību organizatori  - “Motoklubs Ape” atkal  aicina  uz sacensībām visus iepriekšējo gadu Vaidavas Kausa laureātus!  Ieeja sacensībās (iepriekš gan piesakoties pie organizatoriem!) viņiem  būs bez maksas. Fanu teltī  līdzjutējiem būs iespēja daudzus no laureātiem satikt, kā arī  iegūt  sportistu autogrāfus uz jaunajiem plakātiem.  Garajam  uzvarētāju sarakstam klāt pierakstīts  2017. gada uzvarētāja, seškārtējā “Vaidavas kausa” ieguvēja, leģendārā igauņu motokrosista Tanela Leoka vārds. 


Intriga saglabājas - kurš sportists šoreiz izcīnīs galveno Vaidavas kausu? Tas noskaidrosies jau 20. maijā.   Tehniski sarežģītā,  interesantā Apes mototrase sportistiem  vienmēr sagādā kādus  pārsteigumus. Starp citu, būs izmaiņas arī trasē, par tām jau gādā sacensību direktors Sandris Janušs (Sančo). 

 Pirmais sacensību starts tiks dots plkst. 11.30. Skatītāji varēs vērot arī  motosportistu treniņus un kvalifikācijas braucienus, kas sāksies jau no 8.30.
Sacensību nolikums, dienas kārtība u.c. info  drīz tiks publicēta šeit -  mājaslapā www.vaidavaskauss.lv .

Kā ik gadu, aicinām pieteikties brīvprātīgos palīgus  - trases tiesnešus, jauniešus vecumā no 14 gadiem un pieaugušos (pa tel. 22037518). Palīgiem instruktāža piektdien, 18. maijā plkst. 18.00 mototrasē.

Sportistu ievērībai! Visas personas, kuras ierodas sacensību vietā (arī sportisti, mehāniķi, treneri u.t.t.) maksā ieejas maksu – 7.00 EUR, kā arī auto transporta caurlaidi – 3.00  EUR. Reģistrējoties sacensībām, sportistiem (izņemot Zelta Mopēds klases) jāmaksā dalības maksa - 5.00 EUR. 

ieejas maksa skatītājiem: Pieaugušie - 7 .00 eur, pensionāri un skolēni līdz 16 g.v. - 3.00, autocaurlaide  3.- eur.

                    Esiet gaidīti uz lielāko sporta notikumu Apes novadā!

                         Apceļojiet, iepazīstiet šo Latvijas - Igaunijas pierobežas reģionu!


Informācija: Tel. 29249496 (Mairis Levans),  Tel.26474766 (Sandris Janušs).

Naktsmītnes Apes novadā: http://www.apesnovads.lv/turisms-apes-novads/edinasana-un-naksnosana/

'Motoklubs Ape" preses sekretāre, Apes novada tūrisma darba organizatore Astra Binde, Tel. 22037518, e-pasts tic@ape.lv.  

        P.S.    Pirmos ielūgumus uz motokrosu "Vaidavas kauss" jau ieguvuši erudīcijas spēles "Prāta laboratorija" uzvarētāju komandas "Ceturtais piegājiens"  dalībnieki!

 

                          "VAIDAVAS KAUSS"  APĒ JAU DAUDZUS GADUS TIEK IZCĪNĪTS ARĪ VELOMARATONĀ. 

ARĪ ŠOGAD  MTB SACENSĪBU SERIĀLA  NOSLĒDZOŠAIS POSMS NOTIKS  APES TUVUMĀ,  8.SEPTEMBRĪ , AR STARTU UN FINIŠU VASTSE-ROOSA  (igauņu Mežabrāļu saimniecībā).      VAIRĀK INFORMĀCIJAS : www.vivusmtb.lv


              

  • 16.05.2018