Ziņas

2017.gada 9. jūlijā Vivus.lv MTB maratons un "Vaidavas kausa" izcīņa velomaratonā

Sestdien, 9. septembrī  Apes apkārtnē notiks Vivus.lv MTB (kalnu divriteņu) maratona   sezonas  septītais - noslēguma posms. Vienlaikus sportisti izcīnīs arī tradicionālos “Vaidavas kausus” kalnu divriteņu maratonā. Šīs  MTB  sacensības pēdējos gados  piesaista lielu dalībnieku skaitu un  jau kļuvušas par otrām iecienītākajām Latvijā. 
Ņemot vērā daudzu sportistu vēlmes, par 11. sezonas  noslēguma posma norises vietu  nebija šaubu - starta un finiša zona atkal  būs Igaunijas pusē, četrus kilometrus no Apes -  Monistes pagasta Vastse – Roosa (Jaunrozes) ciemā, turpinoties veiksmīgai  sadarbībai ar Mežabrāļu sētas (Metsavenna talu) saimniekiem Marianni un Meelisu Mottus. Daudzveidīgā sacensību distance būs izveidota  gan pa  Apes un Alūksnes novadu, gan Igaunijas teritorijā - Paganamaa. Paredzēts, ka  garākās  - maratona distances dalībnieki robežu šķērsos astoņas reizes!


HRX  maratona distances garums būs 55 km, savukārt Latvijas Valsts Meži  pusmaratona distancē paredzēts veikt  36 km. Arī šogad sportistiem būs iespēja bez maksas pāriet no pusmaratona distances uz maratonu.  Populārās  Labs Kino pusaudžu distances garums plānots 14 km, un šī  distance būs izvietota  Jaunrozes apkārtnē. Turpat, kalna pakājē pie sacensību centra notiks CIDO bērnu brauciens.


Neskatoties uz to, ka šis seriāls jau  atzīts par viszaļāko un videi draudzīgāko Latvijā, pie starta atkal ieradīsies LVM Cūkmens, lai pieņemtu no dalībniekiem īpašo svinīgo zvērestu.


Seriāla posmos ikreiz tiek pasniegtas kādas neparastas nominācijas.  Organizatori mudina sarosīties dalībniekus – vīrus virs 100 kg svarā!  Viņiem pirms sacensībām  eksperti rīkos svinīgu svēršanos, bet veiksmīgākos sportistus šajā svara kategorijā gaida īpašas balvas!


Sacensības, kuru  kopējais  dalībnieku skaits atkal būs ap 1000, skatītāji varēs vērot ne vien startā un finišā, bet arī Veclaicenē - Ilgāja un Palpiera ezeru apkārtnē un  Vizlu kalnā. Šajā kalnā un Peļļu mājām paredzēti CAT aktīvākā  maratona braucēja starpfiniši.  Ar starpfinišos un finišā krātajiem punkti sportisti cīnīsies par īpašu balvu – CAT telefonu. Trase ievirzīsies arī Apes pilsētā: skatītāji  varēs vērot sacensību norisi  un uzmundrināt sportistus  pie Vaidavas upes “Čigānu līcī” (Vaidavas ielas galā).  Kaut arī neiztrūkstoši  sportistiem trasē būs organizatoru izveidotie dzērienu un uzkodu punkti, tomēr sportisti vienmēr priecājas arī par līdzjutēju pasniegtām dzērienu krūzītēm un citiem atspirdzinājumiem, par lustīgiem uzmundrinājuma vārdiem un plakātiem.


Kā jau visa 7 posmu ilgā  seriāla noslēgumā pienākas,  turpat igauņu Mežabrāļu sētā www.metsavennatalu.ee   notiks  uzvarētāju godināšana.  Dalībniekus gaidīs Vastse-Roosa sporta spēles,  Pankūku balle,  tad  visas sezonas  uzvarētāju apbalvošana, balle ar igauņu dzīvo mūziku Mežabrāļu kapelas izpildījumā  un dejas.
Pēc sešiem posmiem maratona kopvērtējuma līdera  vietu noturējis alūksnietis Oskars Muižnieks. Konkurence  kalnainajā  maratona trasē būs spraiga, jo Oskaru  centīsies apsteigt ne viens vien cīņubiedrs!


Pirmais starts (garākajā, maratona  distancē) būs plkst. 11.45, pēc desmit minūtēm distancē dosies pusaudži,  tad bērnu brauciena dalībnieki, bet 13.20 startēs pusmaratona veicēji.
Vairāk informācijas un pieteikšanās sacensību mājaslapā www.mtb-maratons.lv.

Ievērībai! Sacensībās distancē būs vajadzīgi arī palīgi,  pieteikties  pa tel. 29249496 (Mairis).


Biedrība “Latvijas Kalnu riteņbraukšanas klubs”  šovasar uzdāvināja Apes  un Alūksnes bibliotēkai grāmatu ”Riteņbraukšanas sports Latvijā trīs gadsimtos.” PALDIES!
 

  • 04.05.2018