Ziņas

14. maijā Apes mototrasē startēs "Vaidavas kauss - 44"!

Svētdien, 14. maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā mototrasē kuplā skaitā pulcēsies sportisti un līdzjutēji uz 44. “VAIDAVAS KAUSA” izcīņu motokrosā.

Arī šogad paredzamas  aizraujošas sacensības, jo ieradīsies  daudzi Latvijas, Igaunijas un  vairāku citu kaimiņvalstu spēcīgākie sportisti. Joprojām par "Igauņu ekspresi" dēvētais ātrais igaunis TANELS LEOKS, kurš kopš 2006. gada Apē guvis jau piecas uzvaras,  metīs izaicinājumu pēdējo divu "Vaidavas kausu" uzvarētājam DĀVIM IVANOVAM. Sīvu konkurenci viņiem centīsies sastādīt 2016.gada Latvijas čempions igaunis PRĪTS RATSEPS (Priit Ratsepp) un citi.

Uz starta gaidīsim  vairākus Apes un Alūksnes novadu motosportistus, it sevišķi daudz viņu tradicionāli būs "Zelta mopēda" braucienā!

Skatītāji varēs vērot cīņas MX1, MX2, Blakusvāģu, A35+, Senioru un Mini MX motociklu klasēs. Protams, neiztrūkstoši būs skatāma dalībnieku un skatītāju iecienītā “Zelta mopēds” balvas izcīņa, kas izceļas ne vien ar braucamrīku ātrumu, bet arī ar izdomu noformējumā un jautrām  līdzjutēju aktivitātēm. Šajā sacensību veidā jau otro reizi notiks sešu posmu “Zelta mopēds” čempionāts ar sezonas sākumu tieši Apē.


Kādi jaunumi gaidāmi šogad? Pēc viena gada pārtraukuma Apes mototrasē atkal varēs vērot blakusvāģu sacensības.  Īpaša balva gaida to MX1/MX2 klases  sportistu, kurš pirmajā  sacensību braucienā veiks tālāko lēcienu slavenajā Klētskalna tramplīnā. Meistarīgākie  solo klašu sportisti  pēdējos gados tur pamanījušies “aizlidot “ tuvu 50 metru atzīmei! (Rekords pieder Jānim Kārkliņam, 49 m , ko viņš uzrādīja 2012.gadā)


Līdzīgi kā pērn, arī šogad sportisti iegādāsies ieejas biļetes, vienlaikus viņi atbrīvoti no dalības maksas sacensībās un, tāpat kā skatītāji, sacensību  noslēgumā loterijā varēs izlozēt "Husqvarna" zāles pļāvēju no Parki.lv..

Savukārt  sestdienas, 13. maija vakarā sacensību līdzjutējus atpūsties  “Moto ballītē”  Apes tautas namā aicinās  grupa “Transleiteris”, un no 22.00 būs Burziņš  z/s Kalnarušķi kafejnīcā "Krodziņš" Apē.


Sacensību organizatori - “Motoklubs Ape”- arī šogad aicina  uz sacensībām visus iepriekšējo gadu Vaidavas Kausa laureātus!  Viņiem  ieeja sacensībās (iepriekš gan piesakoties pie organizatoriem, T. 22037518) būs bez maksas. Fanu teltī  līdzjutējiem būs iespēja daudzus no viņiem satikt un iegūt autogrāfus uz jaunajiem plakātiem, kur garajam uzvarētāju sarakstam klāt nācis 2016.gada “Vaidavas kausa” Dāvja Ivanova vārds.


Kurš sportists šogad izcīnīs galveno Vaidavas kausu? Tas noskaidrosies 14.maijā, kad sportisti metīs izaicinājumu grūtajai, bet interesantajai Apes mototrasei. Pirmais sacensību starts tiks dots plkst. 11.30. Skatītāji varēs vērot arī  motosportistu treniņus un kvalifikācijas braucienus, kas sāksies jau no 8.30.

Sacensību nolikums, dienas kārtība u.c. info -  mājaslapā www.vaidavaskauss.lv .
Informācija:Tel. 29249496 (Mairis Levans- sacensību organizators), Tel. 22037518 ( preses sekretāre, tūrisma organizatore Astra Binde).


                                                            Esiet gaidīti Apē uz  gada lielāko sporta notikumu  Apes novadā –

                                     piedalīties vai just līdzi trases malā,  uzmundrināt un  atbalstīt sportistus,   kā arī labi atpūsties!

  • 12.05.2017