Ziņas

Aicinām 10. sept. uz Vivus.lv velomaratonu Ape/ VastseRoosa.

Vivus.lv MTB velomaratona jubilejas sezonas noslēguma posmā izcīnīs arī Vaidavas kausus!

Sestdien, 10. septembrī  Apes apkārtnē notiks Vivus.lv MTB (kalnu divriteņu) maratona desmitās  jubilejas sezonas septītais -  noslēguma posms. Vienlaikus sportisti izcīnīs arī tradicionālo “Vaidavas kausu” kalnu divriteņu maratonā. Tieši Apē pirms  apaļiem 10 gadiem dzima šīs MTB sacensības, kas nu jau kļuvušas  iecienītas Latvijā.

Sacensību organizatori ziņo, ka starta un finiša zona, tāpat kā pagājušā gadā, būs izvietota  Igaunijas pusē -  Monistes pagasta Jaunrozes  (Vastse Roosa) ciemā. Tas iespējams,  pateicoties veiksmīgajai  sadarbībai ar Mežabrāļu sētas saimniekiem Marianni un Meelisu Mottus. Daudzveidīgā sacensību distance būs izveidota gan pa  Apes un Alūksnes novadu, gan Igaunijas teritoriju - Paganamaa. Paredzēts, ka garās distances veicēji robežu šķērsos astoņas reizes. Bet līdzšinējās upes forsēšanas vietā  šoreiz  Vaidava būs jāšķērso pa četriem tiltiem.

Jau  plkst.11.45 startēs LMT Straume maratona distances braucēji. Viņiem būs jāveic būs ap 55 km. Latvijas Valsts meži  pusmaratona distances veicējiem trases garums plānots apmēram 35 km. Jaunizveidotās un negaidītu popularitāti ieguvušās  Labs Kino pusaudžu distances garums būs aptuveni 12  km, šī  distance būs izvietota Jaunrozes apkārtnē. Turpat, kalna pakājē pie sacensību centra notiks 0,2 līdz 2 km garais  Limpo bērnu brauciens, kur mazie braucēji startēs pa vecuma grupām.

Sacensībās gaidāms ievērojams dalībnieku skaits -  tuvu tūkstotim. Viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans prognozē, ka  maratona distancē dosies ap 250 sportisti, pusmaratonā ap 500. Gaidāms, ka jauniešu distance pulcēs vairāk kā  70  jaunos riteņbraucējus. Organizatori īpaši gaida pašus mazākos - bērnu brauciena dalībniekus, un dalība viņiem ir bez maksas.

Neskatoties uz to, ka šis sacensību seriāls jau atzīts par viszaļāko un videi draudzīgāko Latvijā, pie starta ieradīsies LVM Cūkmens, lai pieņemtu no dalībniekiem īpašo svinīgo zvērestu.

Skatītāji sacensības varēs vērot ne vien startā un finišā, bet arī Veclaicenē - Ilgāja un Palpiera ezeru apkārtnē.  Vizlu kalnā  būs viens no  CAT aktīvākā  maratona braucēja starpfinišiem. Ar starpfinišos un finišā krātajiem punkti sportisti cīnīsies par īpašu balvu – CAT telefonu.

Trase ienāks arī Apes pilsētā: skatītāji  varēs vērot un uzmundrināt sportistus  pie Vaidavas  upes “Čigānu līcī” (Vaidavas ielas galā).  Kaut arī trasē būs organizatoru izveidotie dzērienu un uzkodu punkti, tomēr sportisti vienmēr ir priecīgi arī par līdzjutēju  pasniegtajām dzērienu krūzītēm un citiem atspirdzinājumiem kalnainajā distancē. 

Posma un visa seriāla noslēgums plānots ap  plkst. 16.45  turpat igauņu Mežabrāļu sētā (Metsavenna talu), kur notiks uzvarētāju godināšana, “Vastse-Rio” sporta spēles, Balticovo pankūku ballīte un  vakariņas dalībniekiem.  Būs atvērts  Mežabrāļu krodziņš. Dalībniekiem spēkus atgūt palīdzēs Mežabrāļu pirts Vaidavas krastā.

21.00 sāksies diskotēka “Dejo ar velozvaigzni” kopā DJ UFO.  22.00 visus priecēs  Vivus.lv MTB maratona 10.sezonas noslēguma  salūts.

Uz šo brīdi, pēc 6 posmiem, maratona kopvērtējuma līdera  vietu noturējis alūksnietis Oskars Muižnieks. Konkurence sarežģītajā maratona trasē būs spraiga, jo Oskaru centīsies apsteigt ne viens vien cīņubiedrs.

Reģistrēties sacensībām, uzzināt precīzākus distanču garumus un citu informāciju var, sekojot jaunumiem mājaslapā  www.mtb-maratons.lv.

Sacensību dienas kārtība šeit:  ://www.mtb-maratons.lv/lv/raksts/223.pedeja-posma-dienas-kartiba-un-nosleguma-pasakuma-programa/

Sacensību starta/finiša vietas -Mežabrāļu saimniecības  mājaslapa: www.metsavennatalu.ee

Velomaratona skatītājiem būs iespēja  pie reizes ne vien redzēt Igaunijas  mežabrāļu piemiņai izveidoto bunkuru kalnā un senās Jaunrozes dzirnavas ar mūsdienīgu zivju ceļu, bet arī  apmeklēt Monistes pagasta rīkoto  Miķeļdienas tirdziņu, jo  tieši 10. septembrī  tas tiks rīkots netālajā Monistes parkā pie Voru - Valgas šosejas. Netālu atrodas Alaveski dzīvnieku parks. Aicinām, protams,  pa ceļam apmeklēt arī Apes pilsētu un tās tūrisma objektus, tai skaitā Vaidavas dabas taku un jaunatklāto Elīnas Zālītes pieminekli pie Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas.

Sacensību rīkotāju  vārdā –
Astra Binde,
Apes tūrisma darba organizatore,
"Motoklubs Ape" preses sekretāre
T. 22037518

  • 07.09.2016