Ziņas

Kalnu divriteņu sacensības - 2012.g. 10. jūnijā Apē!

Astra Binde, tūrisma darba organizatore

TREK MTB (kalnu velosipēdu) maratons un vienlaikus arī "Vaidavas kausa" izcīņa MTB maratonā - 10. jūnijā Apē!
Startam jau pieteikušies vairāk kā 400 dalībnieki no visas Latvijas, tai skaitā arī no Apes un Alūksnes novadiem.

Sacensību starts un finišs - Arvīda Levana v.n. Apes mototrasē.
12.00 starts garākajā distancē (50< km)
12.15 bērnu sacensības 3-12 g.v. bērniem (bez dalības maksas!)
ap 13.00 starts pusmaratonā (30 km)
Starpfinišs- Vizlas kalnā pie "Baložu" mājām (Veclaicenes pag.)
Skatītāju punkti: Kalekaura ezera Z galā, pie Peļļu mājām, pie Ilgāja ezera, Grūbes tilta, pie Raganu klintīm Apē un citur pie marķētās trases.

Aicinām dalībniekus un līdzjutējus! šīs sacensības ir laba iespēja atpūtai kopā ar ar ģimeni, gan piedaloties pašiem, gan arī atbalstot un uzmundrinot sportistus distancē!
Nolikums, dalībnieku pieteikšanās, dalības maksas u.c. info: www.mtb-maratons.lv
Dalībnieku reģistrēšanās starta vietā- ne vēlāk kā līdz 11.30!
Līdz 7. jūnijam iespējama pieteikšanās on-line sistēmā (skat. sacensību mājaslapu)!

Svētdien, 10.jūnijā Apē notiks „Vaidavas kausa” izcīņa MTB maratonā un vienlaicīgi TREK kalnu divriteņu (MTB) maratona     trešais  posms.

Sacensību rīkotāji   -   biedrība „Latvijas Kalnu Riteņbraukšanas Attīstības Centrs” un  biedrība „Motoklubs Ape”  jau sesto gadu  piedāvās velosporta cienītājiem  iespēju   izbraukt  kalnus un lejas  Apes un Alūksnes novados, kā arī Igaunijas  pierobežā. Sagaidāms, ka  Apē - TREK MTB maratona dzimtenē- atkal ap 500 lielu un mazu velosportistu  startēs  (un arī  finišēs) Arvīda Levana vārdā nosauktajā  Apes mototrasē.

Šīs sacensības  aktīvās atpūtas piekritēju vidū ir  iecienītas,  jo ļauj izvēlēties atbilstošu trasi   gan profesionāliem sportistiem, gan cilvēkiem, kas vēlas pavadīt saturīgu nedēļas nogali kopā ar ģimeni sportojot.  Kā parasti, dalībniekiem būs izvēle  atbilstoši saviem spēkiem  piedalīties  kādā no trijām distancēm: TREK MTB maratonā  (50  līdz 60 km), „Latvijas Valsts Meži”  MTB pusmaratonā (25 līdz 30 km) vai „Zaļā Josta” bērnu velosacensībās  (200 - 1000 m).

Garākā distance- maratons būs piemērots trenētiem, izturīgiem sportistiem un prasīs daudz spēka, vienlaikus priecējot acis ar Alūksnes augstienes gleznaino  ainavu. Pusmaratona distance veidota tā, lai to varētu veikt ikviens aktīvās atpūtas cienītājs.

Bērnu sacensībās aicināti piedalīties bērni no 3 līdz 12 gadiem. Jaunajiem censoņiem dalība sacensībās ir bez maksas, un bez tam, kā jau šajā seriālā ir pieņemts, visi bērni, kuri veikuši savu atbilstošo distanci, ir uzvarētāji un saņem balvas uz goda pjedestāla. Par tām gādās „Ādažu čipsi”, „Skrīveru saldumi” un izdevniecība „Egmont Latvija”.
Trasē būs ēdināšanas punkti, kuros sportistus gaidīs atspirdzinoši dzērieni un uzkodas, bet pēc finiša arī pusdienas, velomazgātuve un atspirdzinoši dzērieni. Par sacensību dalībnieku tehniku pirms starta un sacensību laikā rūpēsies profesionāli veloservisa meistari no TREK veikala (www.trekveikals.lv), bet enerģijas atjaunošanu trasē un pēc tās jums nodrošinās sporta uztura ražotājs SIS (Science In Sport) un „Latvijas Maiznieks”.

Sacensību dalībnieki tiks apbalvoti ar balvām no TREK, SPORT 2000,PHILIPS, SIS, Muc Off, Bontrager, Dion Sportlab, Sachi, Rosme, Ādažu Čipši, Skrīveru Saldumi, Very Berry.
Sacensību rīkotāji aicina uzņēmumus, organizācijas, draugu grupas veidot un pieteikt komandas 4 cilvēku sastāvā. Komandā var būt gan vīrieši, gan sievietes. JAUNUMS - visām reģistrētām komandām tiks rezervēta telts vieta (4 reiz 4 m) un katrai komandai viena bezmaksas autotransporta caurlaide atsevišķā komandu novietnē. Balvas par sasniegtajiem rezultātiem saņems 3 labākās komandas. Tā kā TREK MTB Maratona norise visas sezonas garumā pēc katrām sacensībām tiks atspoguļota LTV- 7 raidījumā „Ātruma cilts” un Radio SWH, rīkotāji aicina izmantot iespēju prezentēt savas komandas un to atbalstītājus!

Rūpējoties par tīru vidi, arī šajā posmā būs spēkā vairākas akcijas. Sporta uztura SIS akcija nodrošinās izlietotā sporta uztura iepakojuma maiņa pret jaunu produktu, saņemot 20 % atlaidi. Savukārt Virši-A, atbalstot pārdomātu un ekonomisku autobraukšanu, piedāvās ”Ekoakciju”: ierodoties uz sacensībām ar vienu automašīnu vismaz četratā, trīs ekipāžas tiks izlozētas Virši-A atzinībai 50 litru degvielas izteiksmē.

Dalībniekus sacensībām aicinām reģistrēties jau iepriekš internetā www.mtb-maratoni.lv , līdz 7. jūnijam, arī dalības maksu samaksājot on-line norēķinu sistēmā. Tas ne vien atvieglos organizatoru darbu, bet arī dalībniekiem būs ievērojami lētāk.

Dalībnieku pieteikšanās, reģistrācija un numuru izsniegšana sacensību vietā notiks no 9.00 līdz 11.30. Starts maratona distances veicējiem tiks dots 12.00, bet 12.15 startēs bērnu sacensību dalībnieki. Ap 13.00 distancē dosies pusmaratona veicēji.

Sacensības Apē vienmēr izcēlušās ne vien ar organizatoru rūpēm par veiksmīgu norisi, bet arī ar sirsnīgu atbalstu no skatītāju un vietējo iedzīvotāju puses, ko ļoti pozitīvi novērtējuši dalībnieki. Sportisti būs priecīgi, ja varēsiet tos uzmundrināt vai pacienāt ar ko atspirdzinošu sacensību laikā! Tas būs iespējams gan pie Kalekaura ezera, Peļļu mājām, gan starpfinišā, kas atradīsies Vizlu kalnā pie Baložu mājām, gan pie Ilgāja ezera, Grūbes tilta, pie Raganu klintīm Apē gan arī citur pie marķētās sacensību trases.

Sacensību nolikums un informācija par velomaratonu: www.mtb-maratons.lv,
e-pasts jūsu jautājumiem: info@trek.lv

  • 13.04.2013