Ziņas

Atskats uz saulainā 43. motokrosa "Vaidavas kauss" norisi

Brāļi Timroti: "Tie bija motokrosa svētki!"

Cerams, ka piekritīsiet šim apgalvojumam, jo gan Pauls, gan  viņa brālis Ģirts Timrots paši  piedalījās motokrosā,  tā  izjūtot sacensības ne vien kā skatītāji no malas, bet arī kā dalībnieki. Arvīda Levana vārdā nosauktajā  Apes mototrasē pulcējās sportisti no piecām valstīm, kā arī skatītāji no daudziem Latvijas novadiem un Igaunijas.

Visaizrautīgākās, protams, bija "Zelta mopēda" sacensības. Apē šogad  aizsākās Aināra Karro un viņa domubiedru rīkotais čempionāts mopēdu sportā, kas  turpināsies vēl 7 posmos. Vairāk kā 50 dalībnieki cīnījās par vērtējumu sešās klasēs,  vienlaikus neaizmirstot arī par interesantu noformējumu.  Pats Ainārs bija nenogurdināms un  startēja gan mopēdu, gan Mini MX klasēs, iziedams uz starta sešas reizes!   "Dienas moments, manuprāt, bija tas, ka Ilgonis Karro – "Vaidavas kausa" uzvarētājs tālajā 1974. gadā,  ilggadīgs   mopēdu meistars un braucējs – atkal, pēc 43 gadiem, kāpa uz pjedestāla",  saviļņots saka  viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans. "Līdzīgi arī pieredzējušais Vilmārs Zaķis atkārtoti  ir starp uzvarētājiem  mopēdu klasē. Tur piedalās gan tēvi, gan  dēli, turpinot  Apes motosporta tradīcijas".

ZM -16 klasē pirmo vietu kopvērtējumā divu braucienu summā  izcīnīja "Motoklubs Ape" sportists Regnārs Gabranovs, otro vietu izcīnīja "Valkas Vanagi" pārstāvis Rojs Gredzens, bet trešajā vietā ierindojās Patrick Poldma no Igaunijas. Arī ZM16+ klasē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa vietējais sportists  Toms Leitis ("Motoklubs Ape"). Viņš saņēma arī Gundara Levana piemiņai veltīto ceļojošo kausu.  Otro vietu posmā izcīnīja Dagnis Skurulis, bet trešo vietu -  Ainārs Karro. ZM 2A klasē pārāks izrādījās Aināra brālis Ilgonis Karro ("Motoklubs Ape"). Otro vietu ieņēma Arvo Matheus, bet trešo – Ilgoņa komandas biedrs Vilmārs Zaķis. ZM Meiteņu klasē goda pjedestāla augstāko pakāpienu iekaroja igauniete Valdas Marlejen, otro vietu izcīnīja Laura Skurule, bet trešo – igauniete Katrin Kibbal. ZM Sports klasē uzvaras laurus plūca Ainārs Karro no Karro MX, otrajā vietā Dagnis Skurulis, bet trešajā "Motoklubs Ape" pārstāvis  Renārs Karro. Vaidavas kausā vienmēr apbalvotas tiek arī mopēdu blakusvāģu komandas. Uzvarēja "Motoklubs Ape" pārstāji  brāļi Arturs un Oskars Zaķi, otrajā vietā igauņi  Patric Poldma un Tenno Alamaa, trešajā Ralfs Raipalis un Ritvars Repulis ("Motoklubs Ape").  Mopēdu komandu vērtējumā triumfēja mājinieki – "Motoklubs Ape", tālākajās vietās – "Valkas Vanagi" un "Liesma". Neatkārtojamu gaisotni  braucienu laikā radīja Zelta mopēda "krusttēva", Gundara Levana drauga Kaspara Upaciera jeb UFO  uzstāšanās, pielāgojot sacensību norisei jautro   dziesmu par džekiņu, kas ir "baigi foršs".

"Vaidavas Kauss" notika vienlaikus  ar Latvijas čempionāta solo motocikliem otro posmu, tādēļ sportisti saņēma gan  tradicionālos "Vaidavas kausus", gan arī  čempionāta kausus.

Prestižajā MX1 klasē  jau otro gadu pēc kārtas  uzvarēja "MX Moduls" sportists Dāvis Ivanovs, kaut arī pirmajā braucienā veiksmīgāks bija Ventspils motokluba "Rodeo" braucējs igaunis Priit Ratsep, kopvērtējuma otrās vietas ieguvējs. Trešais - "MX Ādaži" pārstāvis Toms Macuks. Tālākā lēciena autors Gints Filipsons  Klētskalnā  sasniedza 46 m,  tramplīna rekordu - Jāņa Kārkliņa "aizlidotos" 49 m tomēr  nepārspējot.

MX2 klasē pirmo vietu pārliecinoši, uzvarot gan kvalifikācijā, gan abos sacensību braucienos, izcīnīja Dāvja komandas biedrs Kārlis Sabulis, tālākajās vietās  Igaunijas pārstāvis Karel Kutsar un "Ghetto MX Team" sportists Indrek Magi. Gaujienietis Vairis Aļeksējevs ( "Dako Ziemeļvidzeme") šajā konkurencē ierindojās astotajā vietā.

MX125 klasē uzvaras laurus plūca Daniil Balandin no Krievijas. Otro vietu  izcīnīja Latvijas sportists, motokluba "Kalsnava MB" pārstāvis Rainers Žuks, savukārt trešo vietu ieņēma Ventspils motokluba „Rodeo” sportists Toms Babris.
Veterānu klasē pirmais nepārspēts  palika „MX Ādaži” vadītājs Leons Kozlovskis, kurš pēc tam  meta izaicinājumu arī MX1 distancei.  Otro vietu  ieņēma "CAMK Latgale" sportists Raivo Freibergs, bet trešajā vietā ierindojās sporta kluba "X99/ Slīterāni" pārstāvis Mareks Lavrovs.

Mini MX klasē pārāki šoreiz izrādījās Igaunijas pārstāvji, pirmo vietu ieņemot Marko Lepik, bet otro Targo Tintso. Labāko trijniekā tomēr izdevās ielauzties vienam latvietim, motokluba "Litene" braucējam apenietim  Guntim Lakstīgalam. Mājinieks Raivis Levans  ("Motoklubs Ape") bija pārliecinoši vadībā  gan kvalifikācijā, gan abos sacensību braucienos, tomēr trīs apļus pirms sacensību beigām tehnisks defekts diemžēl  lika viņam izstāties.

Senioru klasē  uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena - Igaunijas sportists Aivo Rabbi. Otro vietu posma izcīnīja Jānis Mironovs, pārstāvot "CAMK Latgales" motoklubu, bet trešo vietu izcīnīja Ventspils motokluba "Rodeo" vadītājs Arvis Sanders. "Motokluba Ape" pārstāvji Valdis un Dzintars Medņi -11. un 12.vietā.

Ieejas biļešu loterijas galvenā balva – zāles pļāvējs "Husqvarna" – šoreiz aizceļoja uz Ogri.

Par sacensību organizāciju  no sportistiem arī šogad  saņemti  atzinīgi vārdi. Patikusi arī pati trase, bagāta ar interesantām virāžām un tramplīniem, kas tika startam  rūpīgi sagatavota sacensību direktora Sandra Januša ( jeb Sančo) vadībā.  Tādēļ "Motoklubs Ape" vārdā  sirsnīgi  pateicības vārdi tiek sūtīti visiem tiem  daudzajiem cilvēkiem, kas ar savu atbalstu arī šogad  piedalījās šī vērienīgā  pasākuma sagatavošanā un norisē.

Ja nu kāds Zelta Mopēds balvas izcīņas dalībnieks vēl nav saņēmis 43.Vaidavas kausa izcīņas piemiņas medaļu, tad to var saņemt, sazinoties ar organizatoriem vai MaxMoto veikalā Rīgā.

Visi, tai skaitā tie, kam šoreiz neizdevās redzēt sacensības klātienē,  pateicoties filmēšanas komandai, Vaidavas kausa norisi var noskatīties straume.lmt.lv arhīvā : http://straume.lmt.lv/lv/video-saraksts/vaidavas-kauss.  Savukārt rezultātu tabulas  pa motociklu klasēm iespējams aplūkot šeit: http://www.mylaps.com/en/events/1270335

Uz tikšanos nākamajā Vaidavas kausā Apes mototrasē!
Astra Binde,
"Motoklubs Ape" preses sekretāre,
Apes tūrisma darba organizatore
T. 22037518, 643 22273
www.vaidavaskauss.lv
www.apesnovads.lv

  • 26.05.2016