Ziņas

Latvijas un Igaunijas kalnu riteņbraukšanas čempionu duelī 17.04 ātrāks izrādās latvietis!

17. aprīlī Ventspils Piedzīvojumu parkā ar Vivus.lv MTB maratona jubilejas sezonas pirmo posmu tika dots starts visas Latvijas MTB maratonu sezonai. Sezonas atklāšanas sacensības pulcēja gandrīz 1000 riteņbraucējus vecumā no 2 līdz 64 gadu vecumam. Tā, piemēram, Latvijas Valsts Mežu pusmaratona distancē pirmo reizi sacensību vēsturē tika noteikts maksimālais startējošo skaits - 500 sportisti, kas arī dažas stundas pirms starta tika sasniegts.


Ventspils trase jau kļuvusi par klasisku Latvijas MTB seriālu sezonas atklāšanas mājvietu. Kā skaidro viens no Vivus.lv MTB maratons seriāla organizatoriem Mairis Levans: “Ventspils ir ļoti pateicīga vieta kalnu divriteņu maratona organizēšanai agrā pavasarī, jo varam gandrīz ar 100% garantiju būt droši, ka sniegs aprīlī jau būs nokusis. Tāpat Ventspils Piedzīvojuma parka infrastruktūra un slēpošanas kalns ir lieliski piemērots velosacensību organizēšanai.”


Jau no paša rīta sacensības tiešraidē varēja skatīties LMT STRAUMĒ un tieši LMT STRAUME distances dalībnieki startēja kā pirmie, lai dotos 54km garajā distancē.
Kopā maratona distancē uz starta līnijas stājās ap 250 braucēji, lai veiktu divus 27km garus apļus.
Jau pēc pirmā apļa pārliecinošā vadībā bija izvirzījies Team Rietumu-Delfin sportists Dmitrijs Sorokins, kas arī pieteica nopietnas pretenzijas ne tikai uz kopvērtējuma Līdera dzelteno kreklu, bet arī CAT Aktīvākā braucēja titulu un jaunu Cat S30 telefonu. Pēc 2 stundām un 45 sekundēm lepnā vientulībā Dmitrijs arī sasniedza finišu, tuvākos sekotājus apsteidzot par 2 minūtēm. Taču cīņa par goda pjedestāla 2. un 3. pakāpienu bija ļoti spraiga, un tikai 10 metrus pirms finiša noskaidrojās, ka vicelīdera gods tiek iepriekšējās sezonas kopvērtējums uzvarētājam Oskaram Muižniekam (Sportlife.lv), kurš par 1 sekundi apsteidza Tukuma komandas pārstāvi Jāni Ozolu.
Cīņā starp Latvijas un Igaunijas čempioniem MTB Maratonā Raivis Zīmelis (4. vieta) mūsu ziemeļu kaimiņu Alges Māasikmets (7. vieta) apsteidza par vienu minūti.
Kā pēc finiša izteicās uzvarētājs Dmitrijs Sorokins, šodien esot bijis svarīgi izpildīt ātruma treniņa uzdevumus, un tādējādi izdevās atrauties no sekotājiem, bet vēlāk jau šaubu par savu uzvaru neesot bijušas.
Dāmu konkurencē kārtējo balvu savā trofeju plauktā pievienoja Lelde Ardava (Team Rietumu-Delfin), kurai sekoja ātrākā jaunā igauniete Mari-Liis Mottus (Haanja Rattaklubi) un Ingrīda Šmite (sportlife.lv)
Latvijas Valsts Meži pusmaratona distancē jau stundu līdz startam tika sasniegta dalībnieku skaita maksimālā robeža (500 dalībnieki). Arī šīs distances startam, gaitām trasē un finišā bija iespēja sekot līdzi LMT Straumē.
Sezonas pirmajā startā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Krišjānis Janson-Ratiniks (Gandrs-Merida), otrais Ivo Irbe (BalexWilde), bet trešais Artis Žugs (A2/Dema).
Savukārt no dāmām ātrākā bija Rūta Brakovska (MTB Garkalne), otrā Aiga Paegle (A2/Dema), bet trešā Ieva Strēle (Picture Happy MTB)
Viss ieraksts no LMT Straume tiešraides šeit - ://straume.lmt.lv/lv/sports/velo/vivus-ventspils/1988
Šogad organizatori arī parūpējušies par “Labs kino” Pusaudžu distanci, lai nodrošinātu 10-14 gadīgajiem pusaudžiem viņu vecumam un fiziskajai gatavībai atbilstošu distanci.
Paši mazākie braucēji no 2-9 gadu vecumam izbaudīja LIMPO Bērnu brauciena trases, kā arī visi saņēma balvas no Limpo limonādes, Dion bērnu vitamīniem un Egmont Latvija bērnu grāmatas.


Arī šogad Vivus.lv MTB maratons notiks 7.posmos visā Latvijā, kuros tiks noskaidroti labākie braucēji gan katrā posmā, gan absolūtajā vērtējumā, gan arī savās vecuma grupās.
Šosezon dalībnieki var izvēlēties vienu no četrām distancēm:
“LMT Straume” MARATONA distance (50-60km)
“Latvijas Valsts Meži” PUSMARATONA distance (25-30km)
“Labs Kino” PUSAUDŽU distance (10-15km)
“LIMPO” bērnu brauciens (0.4-2km).
Tradicionāli Vivus.lv MTB maratons ir dabai draudzīgākais maratonu seriāls, kur liela uzmanība tiek pievērsta draudzīgai attieksmei pret dabu un dalībniekiem savā starpā. Trases veidotas pa mežu takām un pļavām, iekļaujot burvīgās apkaimes ainavas. Sadarbībā ar “Zaļā josta” un “Latvijas Valsts meži” turpināsim atgādināt par to, cik svarīgi sargāt vidi, kurā mēs dzīvojam, cik daudz un dažādos veidos varam tai palīdzēt.
Vivus.lv MTB maratons 10. jubilejas sezonā nākamie posmi:
2. posms 22.05.2016. - Riekstukalns, Baldone
3. posms 12.06.2016. - Milzkalns, Tukums
4. posms 26.06.2016. - Kamparkalns, Talsi
5. posms 24.07.2016. - Smiltene
6. posms 07.08.2016. - Cēsis
7. posms 10.09.2016. - Ape / Vastse Roosa (Igaunija)
Rezultāti, foto, jaunumi un reģistrācija: www.mtb-maratons.lv
Seko līdzi jaunumiem arī mūsu facebook lapā: www.facebook.com/MtbMaratons

Informāciju sagatavoja:
Vivus.lv MTB maratons organizatori
www.mtb-maratons.lv/
 

  • 22.04.2016