Ziņas

Motokross "Vaidavas kauss" - šogad 22.maijā!

Svētdien, 22. maijā  jau 43. reizi pēc kārtas  Arvīda Levana vārdā nosauktā Apes mototrase  pulcēs motosportistus un līdzjutējus.   Tradicionālās un vienlaikus  pārsteigumiem bagātās sacensības  daudzreiz izpelnījušās pozitīvas  atsauksmes, tādēļ  šis datums daudzos kalendāros  tiek iezīmēts  kā diena, kad noteikti jābūt Apē, lai piedalītos vai  skatītos motokrosu.

“Tā būs motokrosa klasika - “Vaidavas kausa” izcīņa kopā ar Latvijas čempionāta 2. posma ieskaiti solo motociklu klasēm”, informē viens no sacensību organizatoriem Mairis Levans. “Sacensības notiks vienu dienu.  Plānots, ka startēs MX1, MX2, MX125 klašu braucēji, kā arī  Seniori/Veterāni un Mini MX klase.”

Sacensībās gaidāms spēcīgs dalībnieku sastāvs.  Ierasties plāno arī labākie   igauņu motokrosa braucēji, jo šajā datumā   Igaunijā nozīmīga sacensības nenotiek. Protams, būs  arī  dalībnieku un skatītāju iecienītās, atraktīvās  “Zelta mopēda “ sacensības. Pēc Aināra Karro un viņa domubiedru ierosmes motoklubs  “Karro MX” šogad  rīko LaMSF Zelta mopēda  čempionātu motokrosā , piedāvājot iespēju startēt  sešās  dažādās klasēs: Jauniešu, Dāmu, Standarta, 2A,Sporta un Retro. Vienlaikus Ainārs aicina arī  vietējās pašvaldības iespēju robežās atbalstīt savu mopēdu sporta entuziastu dalību sacensībās.

“Vaidavas kausa” sacensību direktors Sandris Janušs sola, ka arī trasē būšot jaunumi, bet pagaidām tos vēl neatklāj.

Sestdienas vakarā motokrosa līdzjutēji varēs lustēties Apes tautas namā  Diskonakts ritmos. 

Tuvojoties sacensībām,  mājaslapā  www.vaidavaskauss.lv  un masu saziņas līdzekļos  tiks publicēta sacensību dienaskārtība un citi jaunumi.

Motosporta aktualitātēm iespējams  sekot līdzi arī lapā www.lamsf.lv.

Latvijas čempionāta motokrosā pirmais posms norisinājās 24. aprīlī Aizputē.

Blakusvāģu ekipāžām  šosezon notiks atsevišķs čempionāts. Tā pirmais posms  notika 2. aprīlī Liepājā, nākošais - 28. maijā Gulbenē. 

Jāpiezīmē, ka motosporta  interesentiem ir pieejama  uz “Vaidavas kausa” 40. jubileju veidotā  ceļojošā fotoizstāde par motokrosa vēsturi, kura pērn bija apskatāma arī  Gaujienā un Lejasciemā.  Ja  kādam tautas namam, skolai vai citiem interesentiem  ir vēlme  ar šo izstādi  iepazīstināt apmeklētājus, lūgums sazināties ar  Apes tūrisma informācijas punktu, T. 22037518.

Astra Binde,
“Motoklubs Ape” preses sekretāre
T. 22037518, 643 22273
www.apesnovads.lv

  • 20.04.2016