Ziņas

Vadošie motokrosisti un kalnu divriteņu braucēji šogad atkal ieradīsies Apē!

1. Starptautiskais motokross „Vaidavas kauss” Apē  – jau pēc mēneša
Motokrosu sezonai uzņemot apgriezienus, tuvojas arī „Vaidavas Kausa” izcīņa motokrosā, kas šogad 17. maijā notiks jau 42. reizi. Tradīcijas, sportiskais azarts, prestižās balvas un pārsteigumi ir iemesls tam, ka šajā Ziemeļvidzemes mazpilsētā ik gadu pulcējas vairāki simti motosportistu  un ievērojams skaits līdzjutēju, kas vairakkārt pārsniedz pilsētas iedzīvotāju skaitu.
Arvīda Levana vārdā nosauktā mototrase šogad piedzīvos vairākas izmaiņas. Sportistiem patiks jaunumi gan lielajā trasē, gan Zelta Mopēds un MiniMX klašu mazajā trasē, savukārt mehāniķi priecāsies par paplašināto motociklu mazgātuvi. Kā pēdējos gados ierasts, par Vaidavas Kausiem cīnīsies MX1, MX2, Blakusvāģu, Senioru, Mini MX un šogad arī Amatieri 30+ klašu sportisti.
Mopēdistu un skatītāju iecienītā „Zelta mopēds” balvas izcīņa, vienlaicīgi apvieno sportisko meistarību un atraktivitāti. Šogad būs pirmais „Vaidavas Kauss”, kad mototrasē nebūs klāt pāragri šo pasauli  pametušais Gundars Levans – viens no šo sacensību pamatlicējiem. Tieši „Zelta mopēds” standarta klasē turpmāk izcīnīs viņa piemiņai veltīto ceļojošo kausu. Zīmīgi, ka ar šādu mopēdu Gundars iesāka savas motosportista gaitas, pirms gandrīz 10 gadiem atjaunoja Zelta mopēds kustību Latvijā un vēl pagājušajā gadā piedalījās sacensībās ar savu atjaunoto mopēdu…  

1. Ar olimpiešu piedalīšanos Ventspilī sāksies un Apē finišēs Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) maratona 2015. gada sezona.
Jau šosvētdien, 19. aprīlī plkst. 12:00 Ventspils Piedzīvojumu parkā sāksies Latvijā otra populārākā kalnu divriteņu seriāla - Vivus.lv MTB Maratons -  sportiskā sezona. Interesanti, ka tieši Apē pirms nepilniem  10 gadiem ir dibinātas šīs interesantās sacensības. Šogad sacensību seriāls notiks septiņos posmos, jo pēc gada pārtraukuma tas atgriežas tradicionālajā sezonas sākuma vietā - Ventspilī, toties Apē 12.septembrī šoreiz paredzēts sezonas pēdējais posms un kopvērtējuma apbalvošana. Starta un finiša zona būs izvietota Vastse – Roosa (Jaunrozes) ciematā Igaunijā, kas atrodas tikai dažu kilometru attālumā no Apes.
Pēc vairāku gadu pārtraukumā pašmāju trasēs uz velosipēda redzēsim Latvijas ātrāko slidotāju un Olimpisko spēļu dalībnieku Haraldu Silovu, kurš apstiprinājis savu piedalīšanos jau pirmajā posmā Ventspilī.
Interesantā Eko-akcijā būs aicināts piedalīties ikviens dalībnieks, kurš distancē ņem līdzi sporta želejas un batoniņus. Uzrakstot uz iepakojuma savu starta numuru un pēc izlietošanas tos izmetot īpašos punktos trasē vai finišā, būs iespēja laimēt trīs High5 sporta uztura pakas 15€ vērtībā no veikala Veloprofs.
Limpo braucienā aicināti piedalīties bērni no 3  līdz 11 gadu vecumam. Šajā braucienā jau tradicionāli dalības maksas nav un visi bērni, kas veiks distanci,  saņems diplomus un balvas!

Vivus.lv MTB Maratons 2015. gada sezonas kalendārs:
1. posms 19.04.2015. - Piedzīvojumu Parks, Ventspils
2. posms 24.05.2015. - Milzkalns, Tukums
3. posms 07.06.2015. - Riekstukalns, Baldone
4. posms 28.06.2015. - Kamparkalns, Talsi
5. posms 12.07.2015. - Autotrase, Smiltene
6. posms 09.08.2015. - Cēsis
7. posms 12.09.2015. - Ape / Vastse Roosa (Igaunija)

Vairāk informācija un pieteikšanās: www.mtb-maratons.lv
Astra Binde,
Apes tūrisma darba organizatore,
„Motokluba Ape” preses sekretāre
T. 22037518, 643 22273, tic@ape.lv
www.apesnovads.lv

  • 16.04.2015