Ziņas

Apē aizvadīts Vivus.lv MTB maratona 2.posms

Dmitrijs Sorokins no komandas Rietumu-Delfin un Dana Rožlapa no komandas MySport-Stevens uzvar Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) maratonā Apē

Šo svētdien, 26. maijā, Apē, tika aizvadīts jau otrais Vivus.lv MTB posms, kas ir viens no vēsturiski interesantākajiem posmiem, ne tikai reljefa, dabas skatu, bet arī kaimiņu valstu sportistu piedalīšanās dēļ. Gan uzvaru kopvērtējumā, gan YUASA kalnu karaļa un Vivus.lv dzelteno līdera kreklu izcīnīja Dmitrijs Sorokins Rietumu – Delfin.

Stāšanās uz starta līnijas šoreiz bija lielāks izaicinājums kā citreiz- visu rītu bija lijis un pavēss, tomēr vairāk kā 400 īstiem MTB riteņbraukšanas faniem tas nebija šķērslis, lai dotos uz Api un izbaudītu sacensības. Tāpat arī kaimiņu sportistiem no Lietuvas un Igaunijas, līdzīgi kā citus gadus bija izaicinājums piedalīties šajās sacensībās.

Kā vēsta sacensību trases autors Mairis Levans, tad Ape jau ir kļuvusi par sava veida zīmolu MTB sacensībām Latvijā: „Daudzi no sportistiem un sacensību dalībniekiem jau zina- ja sacensības būs Apē, tad tas būs kas īpašs. Tā ir ne tikai vienīgā trase Latvijā, kas vijas arī pa Igaunijas teritoriju, bet arī ļoti īpaša reljefa ziņā, kas var tikt vērtēts kā viens no visgrūtākajiem Latvijā.”

Kā jau minēts, uzvaru izcīnīja Dmitrijs Sorokins ar finiša laiku 2:16:02, otrajā vietā aiz sevis atstājot Oļegu Meļehu, Trek DPA +0:05:20, bet trešo vietu uzcīnīja Ervīns Smoļins, NN Sporta Klubs, +0:05:30. Šoreiz par uzvaru necīnījās un nestartēja pirmā posma uzvarētājs Matīss Preimanis no Alpha Baltic/Unitymaratons.com komandas, kurš bija devies uz Pasaules kausa posmu Čehijā; tāpat par augstvērtīgu vietu Raivim Zīmelim no MySport-STEVENS liedza cīnīties tehniskas problēmas.

Savukārt dāmu konkurencē kā pirmā finišēja Dana Rožlapa no MySport-STEVENS komandas ar finiša laiku 2:50:03, otrajā vietā aiz sevis atstājot Līgu Šmiti no  Ebike 4ever 2:52:57, bet trešajā vietā finišu sasniedza Lija Laizāne, RRS/JK 3:06:14.

Latvijas Valsts Meži pusmaratonā uzvaru svinēja arī pirmā posma uzvarētājs Ivo Irbe, Volvo MTB Team, 1:07:54, savukārt dāmu konkurencē uzvaru svinēja arī pirmā posma uzvarētāja Rūta Brakovska, Smiltenes Sporta skola, 1:17:19.

Komandu kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Veloprofs komanda, otrajā vietā aiz sevis atstājot My Sport – Stevens komandu, bet trešajā Hawaii Express komandu.

Sacensību dalībniekus pēc finiša mieloja sagādātie labumi no pašmāju ražotājiem: Balticovo, Latvijas Maiznieks, Nākotne un z/s Garīši. Par balvām savukārt rūpējās Rosme, Melna kafija, Sachi, Dateks, Ādažu čipsi, Red Bull, Songwash, Geste, Yuasa, Vivus.lv, Latvijas Valsts meži, Egmont Latvija, High5, Veloprofs un daudzi citi.

Nākamais MTB Maratona starts jau 30.jūnijā Talsos, Kamparkalnā – lieliska iespēja iepazīt Kurzemi no vēl neredzētiem un nezināmiem skatupunktiem.

Pilni sacensību rezultāti un foto – www.mtb-maratons.lv

Pārējie sacensību posmi:

3.      posms -  30.06.2013. Talsi, Kamparkalns
4.      posms -  28.07.2013. Smiltene, Tepera autotrase
5.      posms - 11.08.2013. Cēsis, Pilsētas stadions
6.      posms - 31.08.2013. Baldone, Riekstukalns – noslēgums un apbalvošanas ceremonija

Informāciju sagatavoja,
Jānis Baltaisbrencis
Sacensību organizators
sacensibas@mtb-maratons.lv

  • 27.05.2013