Ziņas

Velomaratons finišējis Apē!

Svētdien Apē notika"Vaidavas kausa" izcīņa Kalnu divriteņu (MTB) 2009.gada maratonā, kas vienlaicīgi bija arī PHILIPS MTB maratona trešais, noslēdzošais posms. Dažādās vecuma un meistarības grupās, jau sākot ar trīsgadīgajiem, uz starta stājās kopskaitā vairāk kā 400 sportisti. No tiem 52 kilometru distancē devās 230 dalībnieki.

Elites grupā 52 kilometrus visātrāk pieveica TREK komandā startējošais igaunis Kaspars Austa (Caspar Austa), nākošajās vietās Raivis Zīmelis un Jānis Ozols. Uzvarētājs - šobrīd viens no visstiprākajiem Baltijas velosportistiem - pēc finiša dalījās iespaidos, ka viņam šīs sacensības bijušas interesantas, bet daži posmi pat ļoti grūti un velosipēdu nācies nest…
Meistaru grupā šo distanci pirmie pieveica Ilmārs Bricis, Mārtiņš Biezais un Indrek Abel (Igaunija). Amatieriem veiksmīgākie: Krišjānis Jansons- Ratinīks, Artūrs Kļaviņš, Jānis Kaupe. Senioru konkurencē uzvarēja Dzintars Osītis, Aivars Bogdanovs un Ints Celmaraugs. Jauniešiem maratonu visātrāk pieveica Pēteris Janevics, Aleksandrs Patrijuks un Emīls Dreijers, bet junioru konkurencē stiprākie bija Matīss Preimanis, Rihards Tomsons un Artis Pujats.
Sievietēm Elites grupā Apes sacensībās uzvarētāju trijnieks bija šāds: Lelde Tipāne, Māra Leitāne, Ingrīda Šmite.
Tā kā ne visiem ir pa spēkam garais maratons, organizatori piedāvāja veikt arī īsāku un vieglāku - 31 km garu distanci. Tajā par uzvarētājiem kļuva Matīss Vīksne, Gints Skudriņš un Mārtiņš Vīksne. (Pārējos rezultātus skat.: www.trek-kauss.lv)
Atbilstoši saviem spēkiem nelielas distances veica bērni līdz 12 gadu vecumam un visi kāpa pēc balvām uz goda pjedestāla!
Visu 3 posmu kopvērtējumā, ņemot vērā arī Smiltenē un Pļaviņās uzrādītos rezultātus, par uzvarētājiem Elites grupā kļuva Raivis Zīmelis, Gints Jakovels un Lauris Purniņš, bet sievietēm: Lelde Tipāne, Māra Leitāns un Ingrīda Šmite.
Sacensību dalībnieki un līdzjutēji bija priecīgi gan par patīkamo laiku, gan arī par labi noorganizētajām sacensībām: daudzveidīgo , kalnaino trasi, servisu un īpašo, sirsnīgo Apes atmosfēru, kā arī par tradicionālo loteriju, (tās galveno balvu – TREK velosipēdu- laimēja sportists no Jaunlaicenes!) Kā pēc finiša apgalvoja kāds sacensībām "pēdējos spēkus" atdevis igauņu riteņbraucējs: "Labākā trase pasaulē…"

Astra Binde, motokluba "Ape" preses sekretāre

  • 13.04.2013