Ziņas

Latviešu un igauņu galvenā cīņa jau 42.gadu pēc kārtas!

17. maijā Apē - motokrosa „klasika”! Viena no visgrūtākajām Baltijas mototrasēm, ātrāko motokrosistu cīņa par prestižo kausu, lēcieni tālāk par 40 metriem, blakusvāģu neprognozējamie braucieni, motokrosa leģendu savstarpējās cīņas, neticami ātro mopēdu braucieni – tas viss raksturo motokrosu Apē. Sacensību kalendārs ir labvēlīgs tam, lai uz 42.Vaidavas Kausa izcīņu ierastos gandrīz visi Baltijas valstu stiprākie motokrosisti. Beidzot par galveno kausu būs iespēja cīnīties arī mājiniekam – Matīsam Karro. Viņam ir izdevies izcīnīt gan Pasaules, gan Anglijas čempiona titulu, taču lielais Vaidavas Kauss līdz šim palicis neaizsniegts… Bet šis kauss interesē daudzus, tāpēc kopā ar pārējiem MX1 un MX2 klašu labākajiem braucējiem Apē ieradīsies arī šī brīža Igaunijas ātrākais sportists Gerts Krestinovs, kurš ir leģendārā motokrosista Andresa Krestinova dēls.  

Arvīda Levana vārdā nosauktā mototrase šogad piedzīvos dažas izmaiņas: sportistiem patiks jaunumi gan lielajā trasē, gan Zelta Mopēds un MiniMX klašu mazajā trasē, mehāniķi priecāsies par paplašināto motociklu mazgātuvi. Kā pēdējos gados ierasts, par Vaidavas Kausiem cīnīsies MX1, MX2, Blakusvāģu, Senioru, Mini MX un šogad arī Amatieri 30+ klašu sportisti.

Protams, notiks arī skatītāju iecienītā „Zelta mopēds” balvas izcīņa, kas vienlaicīgi apvieno sportisko meistarību un atraktivitāti. Šogad būs pirmais „Vaidavas Kauss”, kad mototrasē nebūs šo pasauli pāragri pametušais Gundars Levans – viens no šo sacensību pamatlicējiem. Tieši „Zelta mopēds” standarta klasē turpmāk izcīnīs viņa piemiņai veltīto ceļojošo kausu. Zīmīgi, ka ar šādu mopēdu Gundars iesāka savas motosportista gaitas, pirms gandrīz 10 gadiem atjaunoja Zelta mopēds kustību Latvijā un vēl pagājušajā gadā piedalījās sacensībās ar savu mopēdu…

Un, kā jau motokrosā „klasikā” ierasts, sestdienas vakarā Apes tautas namā motokrosa fanus priecēs grupa Tranzīts, svētdien uz skatītāju biļetēm tiks izlozētas vērtīgas balvas: Bosch augstspiediena mazgātājs un Husqvarna zāles pļāvējs no www.parki.lv, bet MX1 motociklu klases pirmā brauciena laikā uz lielā Klēts tramplīna atkal noskaidrosim tālākā lēciena autoru. Atgādināsim, ka neoficiālais tramplīna rekords ir 49 m!

Sacensības informatīvi atbalsta: Malienas Ziņas, Alūksnes Ziņas, Dzirkstele, Ziemeļlatvija, AuroEuro, Mascus.lv, MOTOpower.lv, Latvijas Avīze, Sportacentrs,  Radio TEV, Zebra, Apes novada ziņas.

Astra Binde,
Apes tūrisma darba organizatore,
„Motokluba Ape” preses sekretāre
T. 22037518, 643 22273, tic@ape.lv
www.apesnovads.lv

  • 14.05.2015