Ziņas

Riteņbraucējiem Apē – maratons, pusmaratons un bērnu sacensības

25. maijā Apes mototrasē notiks Vivus.lv MTB Maratona 2014. gada sezonas otrais posms, kas vienlaikus būs arī „Vaidavas kausa” izcīņa velomaratonā.

Šajā posmā gaidāma  sportiska intriga: kopvērtējuma līderu maiņa, jo nepiedalīsies  pagājušajā nedēļā kronētais Latvijas MTB čempions Mārtiņs Blūms (ZZK) un viņa  komandas biedrs Arnis Pētersons  - viņi dodas uz Pasaules Kausa posmiem MTB krosā. Pēc pirmā posma šie braucēji ieņem pirmo un otro vietu kopvērtējumā.Arī sieviešu konkurencē paredzama sīva cīņa, jo Latvijas riteņbraucējas mēģinās  apsteigt Igaunijas MTB čempioni Grēti Šteinburgu, kura uzvarēja pirmajā posmā Tukumā.

„Apes posms jau tradicionāli ir vienīgās MTB sacensības Latvijā, kas dalībniekus ieved arī Igaunijas teritorijā”, informē  viens no sacensību organizatoriem Jānis Baltaisbrencis, kas kopā ar biedrību  „Motoklubs Ape”  gādā par sacensību veiksmīgu norisi. „Kaut arī  Paganamā ainavu parka („Paganamaa maastikukaitseala”) kalnos un gravās būs  jāveic posmi apmēram astoņu kilometru kopgarumā, dalībniekiem pases līdzi nav jāņem!” Vēl pie tradīcijām jāmin arī Vaidavas upes  forsēšana, to pieveikt vajadzības gadījumā  organizatori palīdzēs. 

Rīkotāji  aicina visas sezonas garumā Vivus.lv MTB Maratona dalībniekus  piedalīties Latvijas Mobilais Telefons Endomondo izaicinājuma kausā, jo katrā sacensību posmā trīs maratona un pusmaratona distances braucēji varēs iegūt Endomondo Premium kontu bez maksas. Pirms starta neaizmirsti ieslēgt Endomondo!

Vivus. Lv MTB Maratonā dalībniekiem tiek piedāvātas vairākas distances: «Veloprofs Maratons» (50 līdz 60 km), «Latvijas Valsts Meži Pusmaratons» (25 līdz 30 km), «LIMPO bērnu brauciens» (0,2 līdz 1 km). Jāpiebilst, ka «LIMPO Bērnu brauciens» visiem bērniem vecumā no 2  līdz 11 gadiem ir bez dalības  maksas! Bez tam visi bērni saņems balvas un  katrā sacensību posmā varēs izklaidēties «1188» piepūšamajās atrakcijās. Nereti bērni tieši šādās sacensībās, redzot blakus  startējot profesionāļus, gūst  motivāciju nodarboties  ar šo  veselīgo sporta veidu arī turpmāk.

Finišā Vivus.lv MTB maratona dalībniekiem būs iespēja atgūt spēkus ar gardām pusdienām no Latvijas pārtikas ražotājiem „Nākotne”, „Garīši”, „Balticovo” un „Latvijas maiznieks”. Lai uzturētu  tīru apkārtējo vidi , sacensību organizatori sadarbībā ar sporta uztura ražotāju «High5» aicina katru dalībnieku izlietoto sporta uztura iepakojumu vest līdz finišam un saņemt 20% atlaidi jaunu «High5» produktu iegādei!

Uz velosacensībām, kas Apē  notiks astoto reizi,   savu  dalību reģistrējuši   jau gandrīz 600 pieaugušie un ap  100 bērni. Tas būs interesants sporta un aktīvās atpūtas notikums gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Riteņbraucēji no visas Latvijas ne reizi vien atzinuši,  ka viņiem patīk  braukt  Apes sacensībās ne vien interesantās distances, bet arī tradicionālās  līdzjutēju viesmīlības dēļ.  Lai arī organizatori   būs nodrošinājuši trīs „dzirdināšanas punktus”, trasei blakusesošo māju iedzīvotāji un  citi skatītāji  aicināti  ar pasniegtu ūdens glāzi un   vēsa ūdens šaltīm atvieglot sportistiem  braucienu karstos laikapstākļos, kādi  sagaidāmi svētdien. 

2014. gada «Vivus.lv MTB Maratona» nākamie posmi būs 8. jūnijā Smiltenē, 13. jūlijā Talsos,17. augustā Cēsīs, 13. septembrī Baldonē. Pieteikšanās sacensībām un sīkāka informācija  mājaslapā www.mtb-maratons.lv , kā arī veikalā „Veloprofs”, Maskavas ielā 240, Rīgā.

Astra Binde, Apes tūrisma darba organizatore . T. 22037518

  • 21.05.2014