Ziņas

„Vaidavas kausa” jubilejā godinās galvenās balvas ieguvējus 40 gadu laikā!

Pavisam drīz - 18. un 19.maijā Apē, Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē notiks „Vaidavas kausa” 40. jubilejas sacensības, kā arī Latvijas čempionāta motokrosā 2. posms.

Jubileja ir īstais laiks, kad atskatīties vēsturē un atcerēties, kā tad sākās šīs tagad jau populārās sacensības, jo Ape un „Vaidavas kauss” daudziem jau kļuvuši par sinonīmiem ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās.

It kā nemanot paskrējis laiks no pirmajām mopēdu sacensībām Vaidavas līču trasītēs līdz mūsdienīgiem, starptautiskiem mačiem. No zēnu pašrocīgi „ķīlētiem” mopēdiem līdz jaudīgai tehnikai, lieliem ātrumiem, tāliem lēcieniem tramplīnos… No vienkāršiem, kokā virpotiem kausiņiem līdz lieliem, spožiem metāla kausiem, kuros ieliet godam nopelnīto šampanieti!

„Parokoties” vēsturē, izrādījās, ka galvenās balvas ieguvēju godā „Vaidavas kausā” triumfējuši pavisam 27 motokrosisti, kuru vārdi pieminēti īpašā jubilejas plakātā. Daži no viņiem galveno „Vaidavas kausu” ieguvuši vairākkārt.

Atmiņās pakavēties sacensību apmeklētājiem ļaus izstāde, kur būs skatāmi dažādos gados uzņemtie Apes sacensību fotomirkļi. Motokrosa fanus un autogrāfu kolekcionārus sagaida īpaši brīži. Būs iespēja satikt, aprunāties un fotografēties ar daudzām Baltijas valstu motokrosa leģendām - Vaidavas Kausu ieguvējiem, kā arī iegūt viņu autogrāfus uz īpašajiem jubilejas plakātiem.

Savukārt sestdienas  vakarā Apes tautas namā visus gaidīs Retro moto balle. To kopā ar citiem motosportiskiem dīdžejiem vadīs DJ UFO, bet nākamajā dienā  viņš  jau būs  starp  iecienītā „Zelta mopēda” braucējiem  Apes trasē!

Astra Binde,
„Motoklubs Ape”  preses sekretāre
T. 22037518, 643 22273, tic@ape.lv
www.apesnovads.lv

  • 03.05.2013